Skocznia w Wiśle

i

Autor: Cyfra Sport Skocznia w Wiśle

Pełna śniegu skocznia im. Małysza po raz dziesiąty gości Puchar Świata. Jan Habdas na ratunek reprezentacji

2021-12-01 23:17

Nie padał śnieg, ale śnieg się tworzył. Od czterech tygodni na skoczni w Wiśle-Malince agregaty firmy SuperSnow wytwarzały biały puch. Skocznia im. Małysza czeka na dziesiąty już w historii Puchar Świata. W piątek do kwalifikacji przystąpić ma aż 76 skoczków z 19 krajów. Wczoraj sprawdzili ją polscy skoczkowie i skoczkinie.

W gronie trzynastki reprezentantów Polski znalazł się Jan Habdas z klubu Klimczok Bystra, który dostał wspaniały prezent tuz przed czwartkowymi 18. urodzinami. Oby obecność juniora zmobilizowała starszych kolegów.

„Zeskok jest niemal idealny” - powtarzali po treningu zawodnicy i trenerzy. Z grona zawodników nie skakali w środę tylko Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Stan obiektu chwalił także sam jego patron, Adam Małysz, który w piątek obchodzić będzie 44. urodziny. „A imię jego czterdzieści i cztery” - jak wraz pasuje tutaj słynny cytat z wieszcza Mickiewicza, który nosił... te same inicjały, co mistrz skoków narciarskich.

Adam Małysz przekazał radosną informację. Kibice będą zadowoleni, trwa już odliczanie

- Przez cztery tygodnie udało się wyprodukować 2500 metrów sześciennych śniegu, a do tego dosypało nam śniegu z nieba - powiedział szef imprezy, Andrzej Wąsowicz z podwójną satysfakcją, bowiem okazuje się, że nie będzie trzeba ograniczać liczby widzów - ponad 6000 osób w sobotę i niedzielę. - Zapowiada się, że saldo zawodów wyjdzie z lekką „górką”, a budżet wynosi około półtora miliona złotych.

Kadra Polski na Puchar Świata w Wiśle: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Jarosław Krzak, Paweł Wąsek i Jan Habdas.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze