Adam Małysz przekazał radosną informację. Kibice będą zadowoleni, trwa już odliczanie

2021-12-01 16:40
Adam Małysz
Autor: Paweł Skraba / SE Adam Małysz

Adam Małysz od lat ma specjalne miejsce w sercach kibiców. Wybuch „Małyszomanii” był nie tylko fenomenem sportowym, ale też socjologicznym. Na temat odbioru wybitnego skoczka w społeczeństwie powstawały prace naukowe, a on w dalszym ciągu osiągał fantastyczne sukcesy. Choć niespełna 44-latek już nie skacze, w dalszym ciągu działa przy ukochanej dyscyplinie. Jest jedną z najważniejszych osób pracujących przy skokach narciarskich w Polskim Związku Narciarskim, a jako dyrektor dba o komfort polskich zawodników. W środę ogłosił publicznie nowinę, która ucieszy wielu fanów.

Od czasów Małysza skoki narciarskie zajmują w Polsce szczególną pozycję. Stały się niemalże sportem narodowym, a występy skoczków interesują miliony kibiców. Wpływ „Orła z Wisły” na rozwój tej dyscypliny był ogromny. Gdy wiślanin osiągał pierwsze sukcesy, polscy juniorzy mogli jedynie pomarzyć o warunkach, w jakich trenują obecnie. Osiągnięcia 39-krotnego zwycięzcy konkursów Pucharu Świata zachęcały sponsorów do inwestowania w skoki, a dzieci do trenowania, by pewnego dnia osiągnąć poziom wielkiego mistrza. Koniec kariery czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli wywołał w kraju wielki smutek, a mało kto spodziewał się, że Kamil Stoch tak szybko wejdzie w buty genialnego poprzednika. W dużej mierze dzięki temu skoki w Polsce ciągle mają wyjątkowy status, a nie najlepszy początek obecnego sezonu odbija się echem we wszystkich mediach. Po startach w Niżnym Tagile i Ruce nadchodzi czas prawdziwego testu.

Michal Doleżal nie zamierzał gryźć się w język. Wyjawił prawdę na temat formy Kamila Stocha

Aż trudno uwierzyć, że od ślubu Adama Małysza z Izabelą minęło ponad 20 lat. W galerii poniżej możecie przypomnieć sobie tę uroczystość:

Ważne słowa Małysza

W najbliższy weekend karuzela męskiego Pucharu Świata przeniesie się do Wisły. Na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się pierwszy konkurs drużynowy sezonu, a wisienką na torcie będą indywidualne zmagania najlepszych skoczków świata. W ostatnich latach polski obiekt inaugurował sezon, ale Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała, by w olimpijskim sezonie wprowadzić pewne zmiany. Te odbiły się na wynikach podopiecznych Michala Doleżala, z których jedynie Stoch zanotował dobre występy, choć i jemu przydarzyły się wpadki. Kibice liczą, że magia Wisły-Malinki wpłynie na poprawę formy Biało-Czerwonych.

TVP podała szczegóły transmisji skoków w Wiśle! Kibice będą wniebowzięci!

Na nieco ponad 48 godzin przed kwalifikacjami, Małysz ogłosił publicznie, że skocznia jest przygotowana bardzo dobrze. Poinformował kibiców o treningu, jaki odbyli reprezentanci i reprezentantki Polski – zarówno seniorzy, jak i juniorzy. Sam dyrektor-koordynator PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej nie może doczekać się zawodów PŚ przy udziale wielotysięcznej polskiej publiczności. Fani skoków chętnie odpowiedzieli na pytanie „Orła z Wisły”, deklarując weekendową obecność na obiekcie jego imienia.

Sonda
Czy Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze