Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Ekspert grzmi

Po bolesnym ciosie dla Kamila Stocha nie wytrzymał. Bezlitosna wypowiedź eksperta, mowa o durnocie

2022-11-17 16:11

Kamil Stoch na pewno nie mógł być w pełni zadowolony po pierwszym weekendzie z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Trzykrotnego mistrza olimpijskiego nie omijał pech, a największym ciosem była dyskwalifikacja po kwalifikacjach do drugiego konkursu indywidualnego. To ponownie wywołało dyskusję o restrykcjach przepisach dotyczących kombinezonów skoczków.

Pierwszy weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich był dla reprezentacji Polski udany. Zwłaszcza Dawid Kubacki miał duże powody do radości, bo dwukrotnie był bezkonkurencyjny i zdobył maksymalną liczbę punktów do klasyfikacji generalnej i w najbliższych zawodach będzie skakał jako lider Pucharu Świata. Ale i inni biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony.

Ekspert grzmi po dyskwalifikacji Kamila Stocha. Mówi o durnych przepisach

Największym pechowcem okazał się natomiast Kamil Stoch. Lider polskiej ekipy w pierwszym konkursie popełnił błędy, które nie pozwoliły walczyć mu o najwyższe lokaty, a dzień później w ogóle nie dostał szansy. Wszystko za sprawą dyskwalifikacji. Okazało się, że kombinezon Stocha jest minimalnie za duży i niezgodny z przepisami, co skończyło się dyskwalifikacją.

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Rafał Kot nie krył oburzenia na całą sytuację i stwierdził, że obecne przepisy działają na nie korzyść dyscypliny. - Sporo znaczy sposób ustawienia się zawodnika do pomiarów i dużo też zależy od osoby, która je wykonuje. Jedna złapie dwa centymetry w górę, inna w dół. Uważam, że to wszystko jest niepotrzebne. Panujące przepisy są wręcz durne, kibice często nie rozumieją, o co w tym chodzi i ja się im nie dziwię. To działa na szkodę dyscypliny, a skoczkowie są potem poszkodowani - stwierdził Kot. Dodał jednocześnie, że Stoch wciąż ma problemy z trafianiem w próg, ale w każdej chwili ten kłopot może być zniwelowany i wówczas zawodnik zacznie osiągać dobre rezultaty.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze