Kamil Stoch

i

Autor: EastNews Kamil Stoch

Kulisy skoków w Wiśle

Po swoim skoku Kamil Stoch nie mógł już wytrzymać. Wszystko nagrały kamery, ale nie pokazali w TV

2022-07-23 15:45

Letnia Grand Prix w skokach narciarskich wzbudza w Polsce ogromne emocje. Nie dość, że fani z naszego kraju zdążyli stęsknić się za swoimi idolami, to pierwsze zawody cyklu odbywają się na polskiej ziemi - w Wiśle. Konkursom towarzyszy, jak zresztą zawsze, wyjątkowa otoczka. Jednak nie wszystko pokazywane jest w telewizji. Po piątkowym skoku Kamil Stoch zareagował w wymowny sposób, a nagranie z tej sytuacji znalazło się tylko w internecie.

Kamil Stoch i jego koledzy z reprezentacji Polski w skokach narciarskich już na pewno nie mogli doczekać się startu nowego sezonu. Jak zawsze przed rozpoczęciem kampanii dużo czasu zamiast na skoczni spędzali na siłowni i ciężkich treningach fizycznych. Z pewnością zdążyli się więc stęsknić za adrenaliną i solą swojej pracy - rywalizacją z najlepszymi na świecie. W weekend wreszcie nadszedł moment, na który czekali. Już w piątek reprezentanci Polski pojawili się w Wiśle, gdzie rozgrywane były kwalifikacje do sobotniego konkursu. Niewielu jednak spodziewało się, że wszystkiemu towarzyszyć będzie taka ognista otoczka. Kamery uchwyciły zakulisowy komentarz Stocha po swojej próbie, a później wideo pojawiło się w sieci.

Thurnbichler zawstydzi Horngachera? Padła jasna deklaracja, trener nie zamierzał tego ukrywać

Kamil Stoch skomentował skok w Wiśle

Żyjemy w czasach, gdy w sieci często można zobaczyć zdecydowanie więcej niż w telewizji. Jeszcze kilka lat temu kibice zmuszeni byli do ograniczania się do śledzenia transmisji za pośrednictwem teleodbiorników. Obecnie telewizyjny przekaz często może być rozszerzony o to, co widać w mediach społecznościowych. W piątek mieliśmy do czynienia właśnie z taką sytuacją, gdy pewnych rzeczy w telewizji po prostu nie było, a pojawiły się się w internecie. Chodzi m.in. o komentarz Kamila Stocha.

Jeden z najlepszych zawodników w historii dyscypliny bardzo szybko po swojej próbie zdjął kombinezon. Najwyraźniej, podobnie jak inni startujący, nie mógł znieść tropikalnego upału. Wyraźnie zmęczony słońcem podszedł do kamery i zażartował w swoim stylu: - Zimno. Nagranie szybko trafiło do sieci na profil kadry skoczków na Instagramie i stało się hitem.

Gdy to zdjęcie Piotra Żyły wyciekło do sieci, aż zaniemówiliśmy. Tak wygląda naprawdę, ruszyła lawina

Kamil Stoch po skoku w Wiśle

i

Autor: Instagram Kamil Stoch po skoku w Wiśle

Polacy zmiażdżyli rywali w Wiśle

Piątkowe kwalifikacje były pierwszym oficjalnym startem biało-czerwonych pod wodzą austriackiego trenera Thomasa Thurnbichlera. Kilkanaście tygodni pracy z tym szkoleniowcem najwyraźniej przyniosło owoce. Już w premierowych próbach Polacy błysnęli. Zdominowali kwalifikacje, zajmując cztery czołowe lokaty. Najlepszy tego dnia okazał się Piotr Żyła. Za plecami "Wiewióra" uplasowali się kolejno: Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch. Ogółem na pierwszych jedenastu lokatach znalazło się aż ośmiu naszych rodaków!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze