Polscy skoczkowie

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Polscy skoczkowie

Zatwierdzono zmiany

Polscy skoczkowie staną przed ogromną szansą! Mogą zrobić to pierwszy raz, wielkie zmiany w Pucharze Świata

2022-09-30 11:03

Polscy skoczkowie kończą powoli letnie przygotowania przed sezonem zimowym. W najbliższy weekend zakończą zmagania w Letnim Grand Prix i już wkrótce powrócą do zimowej rywalizacji. Właśnie dowiedzieli się, że staną przed ogromną szansą! Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i spółka mogą zrobić to pierwszy raz. Oficjalnie ogłoszono wielkie zmiany w Pucharze Świata.

Polscy skoczkowie staną przed ogromną szansą! Mogą zrobić to pierwszy raz

W najbliższy weekend oczy kibiców skoków narciarskich będą zwrócone na Klingenthal, gdzie odbędzie się ostatni konkurs tegorocznego Letniego Grand Prix. Niestety, w ostatniej chwili z rywalizacji na Vogtland Arenie wypadli Kamil Stoch i Jakub Wolny, którzy się przeziębili. Ich miejsce zajął Stefan Hula, a ostateczny skład prezentuje się następująco: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Klemens Murańka i pechowiec z igrzysk w Pjongczangu. Tego samego dnia ogłoszono też ogromne zmiany przed nadchodzącym sezonem Pucharu Świata. Podczas czwartkowego posiedzenia komisji skoków narciarskich FIS zatwierdzono nowy kalendarz na sezon 2022/23. Polscy skoczkowie staną zimą przed wielką szansą. Dla liderów kadry będzie to pierwsza taka okazja, czego nie można powiedzieć o Wąsku i Huli.

Wielkie zmiany w Pucharze Świata. Stoch, Kubacki i spółka przed nowym wyzwaniem duetów

Międzynarodowa Federacja Narciarska oficjalnie potwierdziła debiut formatu duetów w zimowym cyklu! Zmagania "Super Team", które po raz pierwszy rozegrano podczas LGP w Rasnovie, zostaną rozegrane w Lake Placid i Rasnovie u mężczyzn, a także w Zao u kobiet. W Rumunii konkurs duetów zastąpi zawody indywidualne. W letnim teście nowego formatu wystąpili Wąsek i Hula, którzy minimalnie przegrali z Austriakami. Można spodziewać się, że w Pucharze Świata taką szansę chociaż raz otrzyma któryś z doświadczonych liderów kadry. Z pewnością nowe wyzwanie będzie intrygujące dla Stocha, Kubackiego czy Żyły. FIS zmienił też harmonogram trzeciego weekendu sezonu w Titisee-Neustadt, dodając konkurs drużyn mieszanych. Ostatecznie PŚ 2022/23 będzie się składał z 32 konkursów indywidualnych, 3 drużynowych (Zakopane, Lahti, Planica), 2 duetów (Lake Placid, Rasnov) i 2 mikstów (Titisee-Neustadt, Willingen).

W poniższej galerii dowiesz się, jakie wykształcenie ma Kamil Stoch:

Sonda
Czy Kamil Stoch w sezonie 2022/2023 zdobędzie Kryształową Kulę?
Adam Małysz nowym prezesem PZN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze