Paweł Wąsek

i

Autor: Cyfrasport Paweł Wąsek

Letnie Grand Prix w Rasnovie

Polscy skoczkowie przeszli do historii! Stanęli na podium w premierowym konkursie duetów, byli o włos od wygranej w Rasnovie

2022-09-17 17:03

Po wakacyjnej przerwie najlepsi skoczkowie świata wrócili do rywalizacji w ramach Letniego Grand Prix. W rumuńskim Rasnovie zaplanowano aż trzy konkursy, a pierwszy z nich był historyczny. Po raz pierwszy skoczkowie wystąpili w zawodach duetów "Super Team", a te okazały się udane dla Polaków! Stefan Hula i Paweł Wąsek zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Austriakami - Danielem Tschofenigiem i Manuelem Fettnerem. Po dwóch seriach byli nawet na prowadzeniu!

W pierwszej serii konkursu uczestniczyły wszystkie zgłoszone zespoły, a było ich 13. Do drugiej rundy awansowało 12 ekip, a w finale rywalizowało osiem. Na końcową notę końcową złożyły się wyniki wszystkich serii, czyli maksymalnie sześć skoków. Polska prowadziła po dwóch seriach skoków, w których Wąsek uzyskał 89,5 i 98 m, a Hula 88 i 95 m. Polacy o 1,6 pkt wyprzedzali Austrię, w której w drugiej serii doskonale wypadł Daniel Tschofenig, lądując na 103. metrze i ustanawiając rekord obiektu. Drugi z Austriaków - doświadczony Manuel Fettner - osiągnął w tej serii 97 m. W finale po pierwszym skoku Huli, który zaliczył 90 m, na prowadzenie wyszli Austriacy po 94,5 m Tschofeniga. W finale Wąsek skoczył 94,5 m, a ostatni w konkursie Fettner doleciał do 93. metra. 

Słynny skoczek niemal stracił malutką córeczkę! 2-letnia dziewczynka otarła się o śmierć, sekundy od dramatu

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.

Polska na podium w konkursie duetów w Rasnovie. Wąsek i Hula przeszli do historii

Austria wyprzedziła Polskę o 13,6 pkt, trzecia Japonia straciła do zwycięzców 30,2 pkt. Czwarte miejsce w konkursie zajęli Norwegowie, piąte Szwajcarzy, a szóste Słoweńcy. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej triumfował Tschofenig - 382,6 pkt, przed Wąskiem - 372,3 i Fettnerem - 356,9 pkt. Hula został sklasyfikowany na szóstej pozycji - 353,6 pkt.

Pod zdjęciem Adama Małysza z żoną rozgorzała wielka dyskusja. Fani nie mogli tego odpuścić

Konkurs duetów "Super Team" był pierwszym z trzech, jakie zaplanowano dla skoczków. Jeszcze w sobotę zmierzą się oni w zmaganiach indywidualnych, a w niedzielę zakończą rywalizację w Rumunii w konkursie drużyn mieszanych. Z polskiej drużyny do Rasnova udali się tylko Wąsek i Hula, więc dla nich sobotnie zawody indywidualne są ostatnim startem na skoczni HS-97.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze