Simon, zwyciężczyni kryształowej kuli 2023 w biathlonie

i

Autor: East News

Wielka afera w kadrze

Poskarżyła się na koleżankę z reprezentacji. Bo ta użyła jej karty kredytowej na prywatne zakupy za kilka tysięcy euro

2023-07-05 12:38

Nikt się nie spodziewał, że do czegoś takiego może dojść wewnątrz drużyny narodowej. W reprezentacji Francji biatlonistek rozpętała się afera po tym jak zdobywczyni Kryształowej Kuli Julia Simon została oskarżona o finansowy przekręt. Miała nielegalnie użyć karty kredytowej koleżanki z kadry i zrobić przy jej pomocy prywatne zakupy.

Takie oskarżenia wobec Simon sformułowała inna znana zawodniczka Trójkolorowych, mistrzyni olimpijska Justine Braisaz-Bouchet, a o wszystkim napisał dziennik „L’Equipe”. Jak piszą media nad Sekwaną, to trzęsienie ziemi dla francuskiego biatlonu. Według „L'Equipe”, do oszustwa miało dojść podczas pobytu ekipy francuskiej w Norwegii latem ubiegłego roku, w trakcie Blink Festival – zawodów na rolkach w norweskiej miejscowości Sandnes. Była na nich właśnie Justine Braisaz-Bouchet.

Kupiła sobie kamery, płacąc kartą koleżanki

To wtedy Julia Simon miała użyć karty bankowej należącej do jej koleżanki z drużyny. Dokonała zakupów internetowych o wartości od 1000 do 2000 euro. Kupiła za to kamery sportowe typu GoPro.

Wykryli poważną chorobę mózgu u futbolistki... pół roku po jej samobójczej śmierci

Sytuacja została nagłośniona teraz, kiedy okazało się, że Simon nie ma na tegorocznym pierwszym obozie kadry w Prémanon „z przyczyn osobistych”. Oskarżona o kradzież z karty koleżanki biatlonistka kontynuuje przygotowania sama w domu w Beaufortain.

Na początku czerwca doszło do przesłuchania obu zainteresowanych przez komisją Francuskiej Federacji Narciarskiej (FFS). Atmosfera była bardzo napięta, ale nie zapadły wiążące rozstrzygnięcia. Decyzji dyscyplinarnej nie podjęto, gdyż władze związku uznały, iż nie są uprawnione do prowadzenia dochodzenia.

Piotr Żyła jasno pokazał Dawidowi Kubackiemu, gdzie jest jego miejsce w szeregu! Użądlił kolegę z reprezentacji publicznie

Powołaliśmy komisję dyscyplinarną, która postanowiła zaczekać na rozstrzygnięcie sprawy karnej, ponieważ nie mamy możliwości, by poznać prawdę w tej sprawie. Nie mamy uprawnień sądowych do przeprowadzenia dochodzenia” – wyjaśnił Fabien Saguez, prezes FFS, który został przesłuchany przez żandarmów z Beaufort, gdzie Braisaz-Bouchet złożyła doniesienie.

Córka Małysza ostrzegła rodaków przed wakacjami w popularnym kraju. Karolina Małysz napisała prawdę

Julia Simon musi zostać przesłuchana do końca lata. „Stanowisko Julii Simon jest jasne: kwestionuje fakty” – powiedział jedynie jej prawnik Jean-Michel Reynaud. Tymczasem oskarżona biatlonistka zawiesiła swoje konta w mediach społecznościowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze