Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

Zadziwiająca decyzja

Potwierdziły się sensacyjne doniesienia o Granerudzie. Zaskakujący krok, to może go wiele kosztować

2023-02-10 18:54

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich zbliżają się wielkimi krokami. Na przełomie lutego i marca zawodnicy powalczą o medale w Planicy i wielu z nich szczyt formy szykuje właśnie na tę imprezę. Chrapkę na kolejne sukcesy ma Halvor Egner Granerud, który jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Okazuje się, że Norweg przed mistrzostwami zdecyduje się na pewnego rodzaju ryzyko.

Rywalizacja o Kryształową Kulę w sezonie 2022/23 nabiera rumieńców. Jeszcze do niedawna w klasyfikacji generalnej prowadził Dawid Kubacki i wydawało się, że jest na dobrej drodze, aby żółtą koszulkę lidera nosić przez kolejne tygodnie. Jednak przy fenomenalnej postawie Halvora Egnera Graneruda musiał oddać pierwszą pozycję w klasyfikacji i obecnie ściga reprezentanta Norwegii.

Zaskakująca decyzja Graneruda. To może mu wiele utrudnić

Kolejnym etapem zmagań o Kryształową Kulę będą zawody w Lake Placid i jeśli Kubacki chce wciąż marzyć o zwycięstwie w Pucharze Świata, musi zacząć odrabiać straty. Coraz bardziej prawdopodobne jest jednak to, że reprezentant Polski będzie miał nieco ułatwione zadanie, ale już w Rasnovie. Okazuje się, że Granerud na rumuńskim obiekcie może nie wystąpić, co potwierdził szef norweskich skoczków, Clas Brede Brathen.

- W tej chwili decyzja jest taka, że Halvor nie pojedzie do Rumunii. Główny wpływ na nią ma fakt, że zaraz po PŚ w Rasnovie odbędą się mistrzostwa świata, a później czeka nas finisz walki o Kryształową Kulę - powiedział w rozmowie z "Dagbladet". - Podróż do Rasnova może być bardzo męcząca. Teraz jesteśmy w USA i trzeba brać pod uwagę zmianę strefy czasowej. Halvor zyskał przewagę w klasyfikacji generalnej i teraz łatwiej mu podjąć takie ryzyko, niż gdyby szedł łeb w łeb z Kubackim - ocenił Brathen. Mimo wszystko taka decyzja może być nieco sensacyjna, bo przewaga wciąż nie jest tak duża, aby Granerud mógł czuć się pewnie i w Pucharze Świata jeszcze wiele może się wydarzyć.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze