Dawid Kubacki

i

Autor: Cyfra Sport O której godzinie skoki dzisiaj sobota 10.02.2024 PŚ Lake Placid O której dzisiaj skoki narciarskie 10 lutego 2024

Skoki narciarskie

PŚ Klingenthal: O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 9.12.2023 Gdzie oglądać skoki dzisiaj?

2023-12-09 9:11

PŚ Klingenthal: O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 9.12.2023 Gdzie oglądać skoki dzisiaj? Czas na wielkie emocje w skokach narciarskich! Reprezentanci Polski pojawią się na konkursie w Klinghenthal, gdzie powalczą o wysokie miejsca. Czekają nas wielkie emocje! Skoki dzisiaj o której? Puchar Świata Klingenthal o której skoki 9.12.

Skoki dzisiaj o której? Klingenthal o której dzisiaj Puchar Świata?

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Maciej Kot wystartują w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Piątkowe kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o 3,5 pkt wyprzedził Austriaka Stefana Krafta.

Polscy skoczkowie słabo rozpoczęli sezon. Po czterech konkursach Pucharu Świata zajmują ósme miejsce w Pucharze Narodów. Przed zawodami w Klingenthal trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler dokonał dwóch zmian. Stękała i Kot zastąpili Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła, którzy w Ruce i Lillehammer spisali się poniżej oczekiwań.

Najlepiej z biało-czerwonych w piątkowych kwalifikacjach zaprezentował się Kubacki, który zajął piąte miejsce. Żyła był 14., Wąsek 26., Stękała 31., a Kot 37.

W sobotę o piąte z rzędu zwycięstwo powalczy Kraft, który z kompletem 400 punktów jest liderem Pucharu Świata. 

Klingenthal 9.12 skoki o której kwalifikacje Klingenthal kiedy?

Konkurs Pucharu Świata w Klinghenthal odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2023 roku. Wielki początek emocji o godzinie 16:00. Relacja live z wydarzenia na sport.se.pl, zapraszamy serdecznie!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze