O KTÓREJ GODZINIE skoki narciarskie dzisiaj w Lahti w niedzielę 1.03 Skokidzisiaj O której godzinie są skoki w niedzielę 1 marca

2020-03-01 8:35 CH
Skoki narciarskie O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj
Autor: Cyfra Sport Skoki narciarskie O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj

Skoki dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE skoki narciarskie dzisiaj w niedzielę 1.03 PŚ w Lahti GODZINA O KTÓREJ GODZINIE są dzisiaj skoki w Lahti konkurs indywidualny niedziela 1 marca. Polscy skoczkowie rozczarowali siebie i swoich wiernych kibiców kiepskim występem w sobotnim konkursie drużynowym. Zajęli dopiero szóste miejsce, co jest wielką porażką. Czy lepiej będzie w niedzielę, gdy Kamil Stoch, Dawid Kubacki i pozostali polscy skoczkowie powalczą w drugim konkursie indywidualnym? Trzymamy kciuki! Problemem może okazać się jednak pogoda. Prognozy są złe. Czy będą skoki w niedzielę? Skoki narciarskie dzisiaj PŚ Lahti O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj 1.03 niedziela SKOKI DZISIAJ 1 marca w niedzielę GODZINA. KIEDY skoki dzisiaj w niedzielę. O KTÓREJ dzisiaj skoki w Lahti?

Skoki dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE są skoki narciarskie w niedzielę 1.03 Lahti

Skoki narciarskie w niedzielę. O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj? Tu plany pokrzyżować może pogoda. Prognozy nie są optymistyczne. Zanosi się na silny wiatr. Miejmy nadzieję, że konkurs się odbędzie, a polscy skoczkowie zaprezentują się dużo lepiej niż w sobotnim konkursie drużynowym. Zajęli w nim dopiero 6. miejsce, co jest dużym rozczarowaniem. - Celem jest zawsze podium, więc to szóste miejsce należy traktować jako porażkę - nie ukrywał Michal Doleżal, czeski trener polskich skoczków, którzy wpadli w dołek formy. Już piątkowy konkurs indywidualny zapowiadał, że może może być słabo. Co prawda Kamil Stoch zajął 5. miejsce, a Dawid Kubacki skończył na 6. pozycji (wcześniej wygrał kwalifikacje, a po pierwszej serii był drugi), ale reszta Polaków spisała się fatalnie. Piotr Żyła nie wszedł nawet do finałowej serii. Niestety w sobotę potwierdziły się obawy, że Biało-Czerwoni w takiej dyspozycji nie będą w stanie doskoczyć do czołówki i powalczyć o miejsce na podium. Najlepsi okazali się Niemcy, którzy wyprzedzili Słowenię i Austrię. Dawidowi Kubackiemu jedynie cud oraz nieszczęście Stefana Krafta mogłyby pozwolić, by sięgnął po Kryształową Kulę, która niedawno była w zasięgu. W niedzielę odbędzie się tysięczny konkurs indywidualny w 40-letniej historii Pucharu Świata. Z tej liczby do Polski należy 88 zwycięstw (w tym dwa dzielone).

O KTÓREJ GODZINIE są skoki w Lahti niedziela 1.03 O KTÓREJ DZISIAJ SKOKI

Skoki w niedzielę - O której godzinie? Poniżej informacje. Lahti, miasto położone niedaleko od Helsinek, było dotąd szczęśliwym miejscem dla Polaków. Skocznia Salpausselka (K116) to trudny obiekt dla zawodników, ale dla naszych skoczków szczególnie pamiętny. Obok medali mistrzostw świata (Marusarza, Małysza, Żyły i męskiej drużyny) nasi skoczkowie odnosili też zwycięstwa w Pucharze Świata: Adam Małysz w latach 2003 (dwukrotnie) i 2007, Kamil Stoch w 2014, 2018 oraz przed rokiem. - To skocznia starego typu, chociaż kilkakrotnie przebudowywana – mówi Adam Małysz. - Rozbieg według współczesnych wymogów powinien być cofnięty i wypłaszczony. Skocznia jest położona bardzo wysoko, nawet próg i bula znajdują się ponad drzewami. Więc pomimo siatek ochronnych wiatr potrafi tam płatać figle wiejąc z różnych kierunków. Wieczorem jednak wiatr słabnie. No i dla nas jest przychylna - dodał Małysz. Dla „Orła z Wisły” Lahti to także miasto, skąd pochodzi trener Hannu Lepistoe, któremu zawdzięczał sukcesy w latach 2007-2011. - Zawsze to miejsce będzie we mnie budzić dobre wspomnienia - deklaruje Małysz. - A tym razem postawiłbym na Kamila Stocha, który tam wygrywał. I na Stefana Krafta, który ostatnio nie schodzi z podium.

Skoki dzisiaj w Lahti O KTÓREJ GODZINIE skoki narciarskie w niedzielę

Drugi konkurs indywidualny w Lahti w niedzielę 1 marca. Kwalifikacje o godzinie 14.00. Początek konkursu o godzinie 15.30 polskiego czasu. Transmisje na żywo na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosportu 1. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online z PŚ w Lahti.