PŚ Planica: Adam Małysz ostatni raz na zawodach Pucharu Świata

2011-03-19 10:45

Zawody Pucharu Świata w Planicy będą ostatnimi w sportowej karierze Adama Małysza (34 l.). Nasz "Orzeł" pobił tu kilka swoich życiowych rekordów. Tym razem też z pewnością nas nie zawiedzie

Nasz "Orzeł" kończy karierę. Ostatni raz po punkty będzie skakał na pięknym obiekcie w Planicy. Małysz bardzo lubi tę największą na świecie skocznię. 19 marca 2000 roku zajął tu 7. miejsce. To była zapowiedź wielkiego przełomu w jego karierze, który miał się dokonać już za kilka miesięcy.

Także w Planicy, 23 marca 2002 r., podczas sesji treningowej (zawody się wówczas z powodu złej pogody nie odbyły) skoczył 223,5 metra. Rok później, już na nowo wybudowanym obiekcie skoczył jeszcze dalej - 225 metrów. Ten rekord Polski został pobity (oczywiście przez Małysza) dopiero kilka tygodni temu. Jednak najszczęśliwsze dni w Planicy miały dopiero nadejść.

Patrz też: Kim będzie Adam Małysz: Politykiem, rajdowcem, trenerem? ZDJĘCIA + SONDA

Podczas trwających od 23 do 25 marca 2007 zawodów Adam Małysz trzy razy stanął na najwyższym podium. To było jego pierwsze zwycięstwo na tym obiekcie i pierwszy raz, gdy wygrał wszystkie trzy konkursy Pucharu Świata podczas jednego weekendu.

Jak naszemu mistrzowi pójdzie podczas tegorocznych zawodów w Planicy? Czy uda mu się zachować 29-punktową przewagę nad Andreasem Koflerem? Czy swoją karierę zakończy na trzecim miejscu w Pucharze Świata? Jedno jest pewne - emocji i wzruszeń nie zabraknie.