PŚ Planica: Adam Małysz żegna się ze skokami na 3. miejscu podium. Wygrał Kamil Stoch

2011-03-20 13:15

„Orzeł z Wisły” pożegnał się z kibicami skoków narciarskim w iście mistrzowskim stylu. Adam Małysz w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą konkursu został Kamil Stoch, drugi był Robert Kranjec. Małysz w klasyfikacji generalnej PŚ wyprzedził Adreasa Koflera i wskoczył na trzecie miejsce.

Ostatnie zawody Pucharu Świata na Letalnicy w Planicy zakończyły się po I serii. Silny wiatr skutecznie utrudniał skoczkom loty nad słoweńskim mamutem.

W konkursie, który był jednocześnie pożegnaniem Adama Małysza ze startami w PŚ startowało trzech skoczków z Polski.
Bardzo słabo skoczył Stefan Hula, który wylądował na 134 metrze, co dało mu dopiero 28. pozycję. Nie zawiódł za to Kamil Stoch. W kiepskich warunkach skoczył na odległość 215,5 m. co dało mu pewne zwycięstwo.

"Orzeł z Wisły" pożegnał się jak na mistrza przystało. Oddał skok na odległość 216 m. "Ciupagą" wypuścił go na belkę Robert Mateja.

Małysz ostatecznie i w konkursie i w klasyfikacji generalnej zajął trzeci miejsce, wyprzedzając Austriaka  Adreasa Koflera. Liderem PŚ został Thomas Morgenstern. Drugi był Simon Ammann.