Kamil Stoch

Autor: East News Kamil Stoch

PŚ: Polskie podium w Lillehammer. Kamil Stoch PIERWSZY, Maciej Kot DRUGI

2016-12-12 8:23

To był kapitalny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w wykonaniu naszych skoczków. Forma rosła z tygodnia na tydzień, aż eksplodowała i nie było mocnych na Polaków. Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, a tuż za nim na podium uplasował się Maciej Kot, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

To był wielki dzień polskich skoków narciarskich. Już dawno nie mieliśmy sytuacji, w której na podium stanęło dwóch naszych zawodników i to na pierwszej i drugiej pozycji! W sobotę zarówno Kamil Stoch i Maciej Kot zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce, co zostało odebrane bez wielkiego entuzjazmu, ponieważ oglądając poczynania podopiecznych Stefana Horngachera od początku sezonu dało się dostrzec, że są w bardzo dobrej dyspozycji. Efektem tego była wygrana w konkursie drużynowym, więc kwestią czasu było zwycięstwo któregoś z nich w indywidualnej rywalizacji.

Niedzielne zawody rozpoczęły się od kwalifikacji, których nie udało się przebrnąć Klemensowi Murańce. Reszta naszych reprezentanów nie miała z tym problemów i w konkursie głównym dostarczyli nam pozytywnych emocji. Dużo powodów do radości mieliśmy po pierwszej serii, kiedy prowadził Kamil Stoch wyprzedzając Jurija Tepesa o 4,1 punktu. Piąty był Maciej Kot. Jednak w drugiej serii poprawił swoją pozycję uzyskując 129,5 metra i objął prowadzenie w zawodach. Będący przed nim zawodnicy zepsuli swoje skoki i stało się jasne, że po raz pierwszy w tym sezonie będzie na podium. Pozostawało pytanie, na którym miejscu. Jednak klasę pokazał dwukrotny mistrz olimpijski, który oddał skok na odległość 130,5 metra, co pozwoliło mu na triumf w Lillehammer.