PŚ w biegach narciarskich Falun: Kowalczyk druga, wygrała Bjoergen w ostatnich zawodach sezonu

2011-03-20 15:17

W ostatnim biegu sezonu zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Falun Justyna Kowalczyk została pokonana przez swoją największą rywalkę, Norweżkę Marit Bjoergen. Kowalczyk w biegu na 10 km na dochodzenie na mecie miała 1:58,0 sekund straty do liderki. Kryształowa Kula powędrowała jednak do Polki, która zapewniła sobie trzecie trofeum w karierze już podczas startu 20 lutego w Drammen.

W Falun to Bjoergen była górą, ale Norweżka nie mogła już odebrać Justynie Kryształowej Kuli. Nasza złota medalistka z igrzysk olimpijskich w Vancouver bieg rozpoczęła 1:13,9 s po prowadzącej w Finale PŚ rywalce.

Ostatnie zawody w sezonie rozgrywane są na podobnej zasadzie co Tour de Ski. Zawodniczki wystartowały z zachowaniem różnic czasowych, jakie wypracowały wcześniej.

Przeczytaj koniecznie: PŚ Planica: Adam Małysz żegna się ze skokami na 3. miejscu podium. Wygrał Kamil Stoch

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego nie miała szans na dogonienie Bjoergen. Przez cały konkurs skupiła się na tym, by nie wyprzedziła jej trzecia biegaczka Therese Johaug. Druga Norweżka także była w świetnej formie.