PŚ w Planicy: Wielki Ryoyu Kobayashi! Piotr Żyła tuż za podium [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2019-03-24 9:50 MSo
Piotr Żyła
Autor: EastNews Piotr Żyła

Za nami finał tej edycji Pucharu Świata. Po raz kolejny rywali kompletnie zdeklasował Ryoyu Kobayashi, który wysłuchał dziś hymnu aż trzy razy - za triumf w zawodach, Pucharze Świata i klasyfikacji lotów narciarskich. Polacy na podium znaleźli się dwukrotnie, ale niestety nie w konkursie. W zawodach w Planicy najwyżej sklasyfikowany był Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. Dzięki temu w rywalizacji o małą Kryształową Kulę zajął 3. miejsce. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji o Puchar Świata znalazł się Kamil Stoch.

Na żywo

PŚ w Planicy: konkurs indywidualny 24.03

Dziękujemy za obecność w relacji na żywo. To był niesamowity sezon, pełen wielkich emocji! Oby za rok było jeszcze ciekawiej! Skokom mówimy do zobaczenia, a Państwa zapraszamy na kolejne relacje na Sport.se.pl.

Stefan Horngacher oficjalnie ogłosił swoją decyzję. Odchodzi z polskiej reprezentacji! Dziękujemy za wszystko!

Pozycje Polaków na PŚ w Planicy:
4. Piotr Żyła
6. Dawid Kubacki
11. Kamil Stoch
12. Jakub Wolny

Kobayashi deklasuje konkurencję. 230,5 metra! Z szóstej belki! Szalony jest ten Japończyk! Trzynasty triumf w tym sezonie - tyle, co Gregor Schlierenzauer.

Domen Prevc poleciał tylko pół metra dalej niż Piotr Żyła. Mało odjętych punktów za wiatr i mamy nowego lidera. Niespodzianka, bo skok wydawał się za krótki.

W końcu zapaliło się zielone światło dla Polaka. Żyła poleciał na 222 metry i niestety, zabraknie go na podium. Skończy na czwartym miejscu, chyba, że skok zawali Domen albo Ryoyu.

Piotr Żyła na belce, ale wieje za mocno i musiał z niej zejść. Polak jako pierwszy dzisiaj musi poczekać na dobry korytarz.

Karl Geiger poleciał półtora metra bliżej niż Timi Zajc, ale miał dużo silniejszy wiatr pod narty. Zajmuje dopiero trzecie miejsce. Jury od razu obniża belkę. I słusznie! Mimo to, Markus Eisenbichler poleciał na 235 metrów! Piękny lot nowego lidera.

229,5 metra Timiego Zajca. Niestety, wystarczyło, by wyprzedzić Kubackiego, ale to wysokie noty były nieco przesadzone... 

Jewgenij Klimow wylądował dużo bliżej niż Polak i jest dopiero czwarty. Kubacki pnie się w górę!

Ale Semenić nie stał długo na stanowisku lidera. Forfang ląduje pół metra bliżej, ale i tak jest liderem, dzięki notom i słabszemu wiatrowi. Co ważne, zaraz po nim leciał Dawid Kubacki. Co to był za lot! Wysoka trajektoria, daleko! 234 metry! Polak liderem!

Kłopoty przy wybiciu miał Anże Semenić. Szarpały podmuchy powietrza Słoweńcem, ale i tak odleciał na 224 metry. 5,6 punktu przewagi nad Kamilem Stochem. Zmiana na stanowisku lidera.

Za nami 20 skoczków finałowego konkursu. 221 metrów Simona Ammanna w dobrych warunkach daje mu dopiero trzecie miejsce. Stoch najgorzej będzie jedenasty, Wolny dwunasty!

Daleko, daleko Jakub Wolny. 219 metrów to za mało, by wyprzedzić Kamila Stocha, ale mamy dwóch Polaków na czele! Tylko 0,7 punktu różnicy.

Jeszcze krócej Junshiro Kobayashi (metr bliżej niż Kraft), więc Kamil Stoch zostaje liderem. Czy tak samo będzie i po skoku Jakuba Wolnego?

Tylko 212,5 metra Stefana Krafta, więc Kamil Stoch powoli pnie się w górę!

Świetnie skoczył Kamil Stoch. Niska belka, słaby wiatr, a i tak odleciał na 220 metrów! Najdłuższy lot drugiej serii! Polak oczywiście będzie liderem.

216,5 metra Yukiyi Sato, choć w pierwszej serii poleciał czternaście metrów dalej. Emocje zdecydowanie nam spadły. Przed nami coraz lepsi skoczkowie, więc pewnie taki pomysł nie zostanie już zarzucony. Johansson 211,5 metra.

Jury zabiło nam ten konkurs... Skoczkowie ledwo przeskakują punkt konstrukcyjny. Peter Prevc przed chwilą zaledwie 204,5 metra. Jest drugi.

Musimy chwilę poczekać, bo wypadek miał przedskoczek, który upadł przy lądowaniu. Na szczęście - nic mu się nie stało.

Wiatr nieco ucichł, to i loty nie są już tak długie. Daniel Huber wylądował na 207. metrze i jest ex aequo liderem z Daikim Ito. Zostało już tylko 20 skoków do końca sezonu!

Nie nastał się długo Freitag na miejscu dla lidera. 212 metrów Daikiego Ito daje mu prowadzenie w konkursie. Na jak długo?

Richard Freitag wyprzedza Bułgara. Zmiana belki niewiele mu dała - 212 metrów Niemca. Półtora metra bliżej wylądował Antti Aalto, który stracił niecałe trzy punkty do rywala.

Liderzy zmieniają się jak rękawiczki. Bułgar Vladimir Zografski ląduje na 214 metrze, ale dzięki przewadze z pierwszej serii, to on jest liderem. Szybka reakcja jury. Przed skokiem Freitaga, belka idzie w dół.

Belka może szybko powędrować w dół. Choć Granerud skacze z dwóch rozmiarów belki niżej, a ląduje 21,5 metra dalej!

209 metrów Manuela Fettnera na otwarcie drugiej serii. Poprawił się o 23 metry!

Drugą serię rozpoczniemy z ósmej belki startowej. Wieje mocno pod narty - chodzi o bezpieczeństwo skoczków.

Po dzisiejszym konkursie poznamy też przyszłość Stefana Horngachera. Trener polski skoczków z Austrii ogłosi swoją decyzję o przyszłym sezonie.

Genialne zwieńczenie tego sezonu! Dostaliśmy świetny konkurs, którym będziemy mogli się delektować jeszcze przez niecałą godzinę. Cieszmy się nim jak najdłużej!

Czołówka po pierwszej serii:
1. Ryoyu Kobayashi
2. Domen Prevc
3. Piotr Żyła
8. Dawid Kubacki
12. Jakub Wolny
15. Kamil Stoch

Zabujało w locie Markusem Eisenbichlerem i od razu przełożyło się to na odległość. Mimo to, wysokie noty za skok. 227 metra daje mu dopiero czwarte miejsce.

RYOYU KOBAYASHI! CO ZA LOT! TEN JAPOŃCZYK JEST SZALONY! 252 METRY! NOWY REKORD LETALNICY!

FENOMENALNY LOT PIOTRA ŻYŁY! 248 METRÓW! NOWY REKORD ŻYCIOWY! Noty za lądowanie niskie, bo spadł na dwie nogi. Drugie miejsce! 3,2 punktu straty do Domena Prevca.

Stać na więcej Kamila Stocha. 222 metry i wysokie noty, ale zabraknie go w czołowej dziesiątce. Dopiero dwunasty.

224 metry Stefana Krafta. Najdłuższy lot Austriaka w ten weekend, ale nie pozwoli mu powalczyć o czołowe miejsca! Dopiero jedenasta pozycja.

Ładnie poleciał Dawid Kubacki! 229,5 metra. Dwie dziewiętnastki i jedno 18,5 wliczy się do noty. Sporo odjętych punktów za wiatr. 5 miejsce! To dobra pozycja startowa, bo Polak może przeskoczyć Roberta Johanssona w klasyfikacji generalnej!

DOMEN PREEEEVC! Fenomenalnie poleciał młody Słoweniec. 239,5 metra! Dostał nawet jedną dwudziestkę od sędziów! Długi najdłuższy skok w konkursie i mamy nowego lidera!

Wiatr nieco się uspokoił i przenosi się to na odległości. 225 metrów Johanna Andre Forfanga, ale Norweg ma jeszcze więcej dodanych punktów. Trzecie miejsce. Ciasno w czołówce!

Ładnie poleciał Jakub Wolny! 223 metry Polaka w niekorzystnych warunkach! Stracił tylko sześć punktów, więc przy rekompensacie za belkę, będzie miał dodane punkty. Piąte miejsce, najgorzej będzie czternasty!

Imponujący lot Rosjanina!

Kończymy drugą dziesiątkę! Jewgienij Klimow złapał noszenie i poleciał na 233 metry! Nowy rekord życiowy! Trzy dziewiętnastki od  sędziów i jest drugi. Teraz Jakub Wolny!

Szarpało Robertem Johanssonem w locie, ale i tak Norweg doleciał do 226,5 metra. Same noty 18,5 i jest piąty.

234 metrów Simona Ammanna! Mimo dalekiej odległości, ładne lądowanie Szwajcara, który dostaje wysokie noty. Trzecie miejsce Szwajcara.

ANŻE SEMENIĆ! 241 metrów Słoweńca! Pierwszy lot za rozmiar skoczni, nowy rekord życiowy. Belka od razu wędruje w dół!

Połowa zawodników za nami. Przypomnijmy, dziś skacze tylko najlepsza trzydziestka Pucharu Świata. Drugą piętnastkę otwiera Karl Geiger. Fenomenalnie poleciał Niemiec, który doleciał do 238,5 metra! Mniej odjętych punktów od poprzedników, świetnie noty i mamy nowego lidera!

Daleko frunie Michael Hayboeck! 222,5 metra. Dalej wieje jednak mocno pod narty - traci sporo punktów za wiatr. Dopiero piąte miejsce.

CO ZA DZIEŃ JAPOŃCZYKÓW! Yukiya Sato! 230,5 metra to najdłuższy skok tego konkursu. Same dziewiętnastki, ale miał bardzo silny wiatr i jest drugi. Kobayashi pierwszy, Sato drugi, Prevc trzeci!

Krótko poleciał Richard Freitag. Niemiec wylądował na 211 metrze, ale nic dziwnego, bo miał wielkie problemy po wyjściu z progu.

Bardzo krótko Granerud. Norweg nie pokazał genów lotnika. Tylko 194,5 metra! Stać go na dużo, dużo więcej, ale to wciąż melodia przyszłości tamtejszej kadry.

Szykuje nam się świetny konkurs z długimi lotami! Peter Prevc poleciał na 221,5 metra. Do podium na pewno to nie starczy, ale widać, że zawodnicy będą dziś daleko latać. Szykują się wielkie emocje!

KOBAYASHI! Junshiro poradził sobie równie dobrze jak jego brat Ryoyu. 228,5 metra! WOW!

Świetny skok pierwszego z Japończyków. 213 metrów Daikiego Ito daje mu ośmiopunktowe prowadzenie nad Peierem. Ładny stylistycznie lot.

195,5 metra Anże Laniska. Zdarzało mu się skakać lepiej w tym sezonie - w drugiej serii oczywiście wystąpi, ale podobnie jak Fettner, będzie daleko.

Ładnie poleciał Killian Peier. 207 metrów Szwajcara, który jako pierwszy pokonuje punkt konstrukcyjny!

Warto wspomnieć też o niezłej formie polskiego zaplecza w Pucharze Kontynentalnym!

Zaczynamy z dziesiątej belki startowej. Jako pierwszy Manuel Fettner. Austriak poszybował na 186 metrów. Na razie prowadzi, ale w drugiej serii raczej będzie daleko.

Na skoki Polaków przyjdzie nam trochę poczekać. Cała czwórka pojawi się w ostatniej dziesiątce pierwszej serii!

Polacy zagwarantowali sobie wczoraj zwycięstwo w Pucharze Narodów! Czy dzisiaj potwierdzą swoją klasę? W konkursie drużynowym poradzili sobie znakomicie.

Obchodzimy dziś też ciekawą rocznicę. Dokładnie trzy lata temu, trenerem naszej kadry został Stefan Horngacher! Co wydarzyło się później, doskonale pamiętamy!

Liderem klasyfikacji generalnej małej Kryształowej Kuli jest Markus Eisenbichler, który ma cztery punkty przewagi nad Ryoyu Kobayashim. O trzecie miejsce Polacy powalczą ze Stefanem Kraftem. Obecnie na podium znajduje się Piotr Żyła, który ma 19 punktów przewagi nad Kamilem Stochem, 25 nad Stefanem Kraftem i 28 nad Dawidem Kubackim!

Zwycięzcą serii próbnej został Domen Prevc. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął drugie miejsce! Tuż za podium zameldował się Kamil Stoch, a w dziesiątce na ostatnim miejscu znalazł się Dawid Kubacki. Najsłabiej z Biało-czerwonych poradził sobie Jakub Wolny, który był trzynasty.

W rywalizacji obejrzymy dziś czterech polskich skoczków: Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Witamy w relacji na żywo z ostatniego konkursu PŚ w Planicy. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:00!

Relacja NA ŻYWO z konkursu indywidualnego 24.03. Skoki narciarskie w Planicy LIVE. Polacy znakomicie poradzili sobie w sobotnich zawodach drużynowych, który zakończyli zwycięstwem. Dzisiaj poznamy też ostateczną decyzję Stefana Horngachera w sprawie ewentualnej przyszłości w naszej kadrze. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Najnowsze