Zakopane, Wielka Krokiew

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

PŚ w Zakopanem: Austriacy zatrzymali Petera Prevca. Świetni Polacy, Kamil Stoch w czołówce!

2016-01-24 19:03

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zawsze jest wyjątkowym konkursem nie tylko ze względu na magiczną atmosferę, ale też bardzo dobre wyniki Polaków. Dzień wcześniej biało-czerwoni zajęli 3. miejsce w konkursie drużynowym, a w indywidualnym też spisali się bardzo dobrze. Miejsce w pierwszej "10" zajął Kamil Stoch, a zawody wygrał Stefan Kraft przed Michaelem Hayboeckiem i Peterem Prevcem.

Polacy świetnie spisali się w konkursie drużynowym, bo ustąpili tylko Austriakom i Norwegom. Równie dobrze prezentowali się też w zawodach indywidualnych, gdzie aż dziewięciu z nich skakało w pierwszej serii zawodów. Do rundy finałowej awansowało natomiast sześciu, a dwóch (Maciej Kot i Kamil Stoch) zajmowało miejsca w pierwszej dziesiątce.

Zobacz: Puchar Świata w Zakopanem NA ŻYWO: Gdzie transmisja TV i STREAM z konkursu indywidualnego?

Nasz mistrz olimpijski spadł o jedną lokatę, bowiem ostatecznie zajął 8. miejsce, ale mimo to potwierdził wracającą formę. Oby to było przełamanie dla naszego zawodnika, dla którego ostatnie tygodnie były bardzo trudne. Wielkie brawa należą się też pozostałym Polakom - Kot uplasował się na 13. pozycji, Kubacki był na 16. miejscu, a najlepszy wynik w karierze uzyskał Andrzej Stękała, który był 17. Stefan Hula i Jakub Wolny znaleźli się w 3. dziesiątce.

Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Peter Prevc, Michael Hayboeck i Stefan Kraft. Po pierwszej serii prowadził Słoweniec, ale w drugiej zepsuł swój skok. Dobrą dyspozycję utrzymali zaś Austriacy i zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Kraft, dla którego było to jednocześnie pierwsze podium w tym sezonie, a tuż za nim uplasował się Hayboeck.