PŚ Zakopane: Policjant ZAATAKOWANY przez kibica. Kuriozalne sceny przed wielkim świętem skoków

2020-01-25 11:18 KZ
Wielka Krokiew, Zakopane
Autor: CyfraSport Wielka Krokiew, Zakopane

W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy Pucharu Świata. Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem, niestety kibice mają ogromny problem z dotarciem do Zakopanego z powodu protestu mieszkańców Krzyszkowic, którzy zablokowali zakopiankę. Negatywne emocje są coraz intensywniejsze, czemu wyraz dał jeden z kibiców atakując policjanta!

Mieszkańcy Krzyszkowic na sobotę 25 stycznia zaplanowali protest, przez który chcą zwrócić uwagę na potrzebę wybudowania bezkolizyjnego skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową. Planowo rozpoczęcie budowy ma mieć miejsce za dwa lata, ale mieszkańcy chcą wymóc na władzach wcześniejszą budowę. To znacznie utrudniło ruch na zakopiance, którą tysiące kibiców zmierza na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Mieszkańcy Krzyszkowic wychodzą na pasy przecinające trasę do Zakopanego i na kilkanaście minut wstrzymują ruch samochodowy. To spowodowało bardzo duże zdenerwowanie wśród tkwiących w korku kierowców.

Zobacz: Wyjazd z Zakopanego - OBJAZDY. Jak ominąć korki na Zakopiance?

Nerwy udzieliły się szczególnie jednemu z kibiców, który w pewnym momencie nie wytrzymał i zaczął krzyczeć na protestujących, że nie zdąży na konkurs do Zakopanego. Jak poinformowały media, mężczyzna zaatakował też powstrzymującego go policjanta. W efekcie został zabrany z miejsca zdarzenia.

Zobacz też: ZAKOPANE – 15 najważniejszych atrakcji Zakopanego

Protest był zaplanowany do godziny 11. Teraz ruch powinien się nieco upłynnić. Sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem rozpocznie się o godzinie 16:00.