Puchar Stanleya. Bruins pokonali Canucks 4:0

2011-06-09 9:51

W czwartym meczu finału Pucharu Stanleya Boston Bruins pokonali na własnym lodowisku Vancouver Canucks 4:0  i wyrównali stan meczów na 2-2.

Znów kapitalnie zagrał bramkarz bostońskiej drużyny   Tim Thomas. Strzelcy z Kanady wychodzili ze skóry, ale nie potrafili zmusić go do  wpuszczenia krążka do siatki. Statystycy policzyli, że w pierwszych dwóch tercjach hokeiści Vancouver strzelali częściej od gospodarzy, ale efektów nie było żadnych.  Pierwszego gola dla Bostonu zdobyl Peverley. Decydujące okazały się trzy minuty II tercji, kiedy w krótkim odstępie Ryder i Marchand zdobyli dwa kolejne gole. Wynik w trzeciej partii ustalił znów Peverley.

Teraz finaliści Pucharu Stanleya przenoszą się do Vancouver. Piąty mecz w sobotę.