Aleksander Zniszczoł

i

Autor: CyfraSport O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 11.02.2024 PŚ Lake Placid O której dzisiaj skoki narciarskie 11 lutego 2024

Skoki

Tylko jeden Polak w finale w Lahti. Aleksander Zniszczoł ratuje honor, wygrana Lovro Kosa

2024-03-01 18:54

Lovro Kos wspaniałym skokiem na odległość 134 metrów wbił się na 1. miejsce piątkowego konkursu Pucharu Świata w Lahti. W drugiej serii mieliśmy wielu wielkich nieobecnych z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą na czele. Do drugiej serii nie dostał się również Stefan Kraft i - niestety - Maciej Kot i Paweł Wąsek. Kos wygrał z Andreasem Wellingerem i Ryoyu Kobayashim. Aleksander Zniszczoł zajął 8. miejsce.

Po pierwszej serii wielu zadawało sobie pytanie, ile jest w stanie odrobić punktów w klasyfikacji generalnej do Stefana Krafta Ryoyu Kobayashi. Austriak zajął 49. miejsce, a Japończyk zaatakował podium. Nie miał jednak szans z fruwającym w drugim skoku Lovro Kosem. Słoweniec zachwycił próbą na odległość 134 metrów i z 5. miejsca przebił się na najwyższy stopień podium. Za nim Andreas Wellinger i trzeci Kobayashi. Prowadzący po pierwszej serii Marius Lindvik miał pecha do warunków, spadając na czwarte miejsce. 

O tym konkursie jak najszybciej zapomnieć będą chcieli wszyscy polscy skoczkowie poza Aleksandrem Zniszczołem. "Olek" znów zaprezentował się solidnie, zajmując 8. miejsce. Pozostali biało-czerwoni daleko. Do drugiej serii nie awansowali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Paweł Wąsek. W sobotę konkurs drużynowy. Trener Thomas Thurnbichler postawił na czwórkę: Żyła, Kot, Stoch, Zniszczoł.

Poniżej zapis relacji NA ŻYWO z piątkowego konkursu Pucharu Świata w Lahti:

Najnowsze