Rodzinny dramat polskiego skoczka! Po ciężkiej chorobie zmarła mama Klemensa Murańki

2021-05-11 17:55 Mateusz Sobiecki
Klemens Murańka
Autor: Paweł Skraba / SE Klemens Murańka

Bardzo smutne wiadomości przekazał "Tygodnik Podhalański"! Klemens Murańka wraz z rodziną przeżywa żałobę. 10 maja po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarła mama skoczka. Pani Janina Murańka przeżyła 61 lat.

Smutne wieści przekazał portal "Tygodnik Podhalański". Na łamach pojawił się nekrolog, informujący o śmierci mamy skoczka narciarskiego, Klemensa Murańki. Pani Janina Murańka zmarła 10 maja w wieku 61 lat po krótkiej i ciężkiej chorobie. Pogrzeb odbędzie w środę 12 maja o 13:30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zmarła spocznie na cmentarzu w Kościelisku. Składamy wyrazy współczucia i kondolencje Klemensowi Murańce i całej jego rodzinie.

Klemens Murańka - osiągnięcia

Klemens Murańka ma za sobą najlepszy sezon w zawodowej karierze. 26-letni skoczek zdobył łącznie aż 141 punktów w Pucharze Świata, ocierając się o podium w Willingen (zajął czwarte miejsce). W Fallun w 2015 roku sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata w drużynie na dużej skoczni. Trzykrotnie stawał na podium konkursów drużynowych PŚ. Wcześniej bardzo dobrze radził sobie na skoczni w sezonie 2013/2014. Zdobył 132 punkty i zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klemens Murańka huknął rekord w Willingen! Leciał jak Małysz, ale BOMBA

W 2015 roku Klemens Murańka wziął ślub z Agnieszką Rzadkosz. Skoczek z żoną mają dwójkę dzieci - w styczniu 2021 roku na świat przyszedł jego drugi syn. - Po Turnieju Czterech Skoczni wracam na chwilę do domu. Muszę pomóc żonie. Rodzina jest najważniejsza - mówił wówczas dumny tata w rozmowie z TVP Sport.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze