Kamil Stoch

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Kamil Stoch na podium! Wielkie przełamanie Polaka, bijemy brawa!

2021-12-11 16:50

Kamil Stoch znalazł przełamanie dla gorszej formy! Mistrz olimpijski z Soczi całkowicie oczarował nas w trakcie konkursu Pucharu Świata w Klingenthal, osiągając trzecie miejsce w konkursie! Polak pokazał dzisiaj wielką klasę i ambicje, aby walczyć o jak najlepsze wyniki. Same zawody wygrał Stefan Kraft, który dziś był poza zasięgiem konkurencji.

30. Wąsek P. - 221,3 pkt.

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Triumfował Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Halvor Egner Granerud.

Kraft zwyciężył wyraźnie, otrzymując za skoki na odległość 138 i 130 metrów notę 267 pkt, wyprzedzając o pięć punktów Graneruda oraz o 5,1 pkt Stocha.

Stoch po raz 80. stanął na podium zawodów Pucharu Świata, a po raz pierwszy w tym sezonie. Trzykrotny mistrz olimpijski ma w dorobku 39 zwycięstw, tyle samo co Adam Małysz.

W sobotę Piotr Żyła zajął 17. miejsce, a Paweł Wąsek - 30. Nie awansował do drugiej serii Aleksander Zniszczoł, sklasyfikowany na 37. pozycji.W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Klingenthal.(PAP)