Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj środa 15.03.2023 Raw Air Lillehammer O której dzisiaj skoki narciarskie w środę 15 marca 2023

i

Autor: AP Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj środa 15.03.2023 Raw Air Lillehammer O której dzisiaj skoki narciarskie w środę 15 marca 2023

SKOKI NARCIARSKIE DZISIAJ

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj środa 15.03.2023 Raw Air Lillehammer O której dzisiaj skoki narciarskie w środę 15 marca 2023 Prolog

2023-03-15 4:29

O której godzinie skoki dzisiaj środa 15.03.2023 Lillehammer Przed nami ciąg dalszy rywalizacji w Raw Air, a kibice sprawdzają już, o której skoki dzisiaj 15 marca 2023. Na środę zaplanowano prolog przed kolejnym konkursem indywidualnym w Lillehammer. Wczoraj znów najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, umacniając się na prowadzeniu w turnieju Raw Air i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Najlepszy z był Kamil Stoch, który zajął 15. miejsce. Niestety znów sporo stracił Dawid Kubacki, który był dopiero 19. Sprawdź, o której dzisiaj skoki w środę 15.03

Spis treści

Już dzisiaj kolejny konkurs etap rywalizacji w turnieju Raw Air. Przed nami ciąg dalszy emocji na skoczni w Lillehammer. Wczorajszy konkurs wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocnił się na prowadzeniu w norweskim turnieju, w którym zwycięzca zgarnie dodatkową premię w wysokości 50 tys. euro. Piętnasty był Kamil Stoch, najlepszy z Polaków. Niestety Dawid Kubacki zajął dopiero 19. miejsce i traci do Graneruda już ponad 74 punkty w klasyfikacji generalnej Raw Air.

O której godzinie skoki dzisiaj środa 15.03.2023 Raw Air Prolog w Lillehammer GODZINA

Nagrody w konkursie Raw Air już praktycznie odleciały polskim skoczkom. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera zaprezentowali się wczoraj tak słabo, że - jak informuje portal skijumping.pl - austriacki trener zwołał nawet wieczorne spotkanie sztabu z zawodnikami. - Pozytywem jest fakt, że mieliśmy pięciu zawodników w czołowej "30", natomiast najlepsi nie pokazali tego, co potrafią - nie owijał w bawełnę Thurbichler w rozmowie ze skijumping.pl. - Generalnie zabrakło mi ducha, ognia i tych wartości, o które opiera się nasz zespół. To coś, co chcę przedyskutować. Te aspekty się zatarły, a potrzebujemy ich. Widzę to po małych rzeczach, podczas śniadania czy lunchu. Jest mniej rozmów o bieżących sprawach. Wiem, że sezon jest długi, ale jest długi dla wszystkich. Musimy odnaleźć motywację i ponownie robić wszystko z sercem. Każdy musi dać coś od siebie - dodał trener naszych skoczków.

Skoki narciarskie dzisiaj środa 15.03.2023 O której skoki w środę Raw Air Lillehammer

Dziesięciodniowa impreza bez dnia przerwy, z finałem na skoczni do lotów. Tak intensywnej rywalizacji jak Raw Air nie ma nawet Turniej Czterech Skoczni. A wszystko pod koniec sezonu, gdy skoczkowie są już zmęczeni. Drugi etap imprezy toczy się w Lillehammer (K123). - Nie ma przesady w takiej gęstości startów - przekonuje w rozmowie z "SE" Apoloniusz Tajner, były prezes PZN. - Tym bardziej, że mniej gęste były niedawne mistrzostwa świata w Planicy, a po nich nastąpiło kilka dni przerwy. Ponadto skoczkowie lubią taki tryb w sezonie: kwalifikacja, konkurs i przejazd na inny obiekt. Tylko trzeba być dobrze przygotowanym motorycznie do sezonu, żeby wytrzymać turniej do końca. A nasi zawodnicy są dobrze przygotowani - zapewnia Tajner. Bardzo groźnie wyglądający upadek w czasie treningu zaliczył Paweł Wąsek. Na szczęście nic mu się nie stało.

O której skoki dzisiaj środa 15 marca 2023 O której dzisiaj skoki w środę Raw Air 15.03

Pasjonująca rywalizacja w Raw Air przeniosła się z Oslo do Lillehammer. To tam skoczkowie narciarscy będą kontynuować walkę o duże premie finansowe w norweskim cyklu. W tegorocznym turnieju Raw Air przewidziano nagrody za trzy czołowe miejsca wśród mężczyzn - 50, 20 i 10 tys. euro. Dziesięć dni rywalizacji (10-19 marca), sześć serii kwalifikacyjnych i sześć konkursów zaliczanych jednocześnie do Pucharu Świata. Osiemnaście skoków, które stworzą ostateczną klasyfikację turnieju. Po konkursach w Oslo na olimpijskim obiekcie Holmenkollbakken (K120) zawodnicy bez dnia przerwy podejmą rywalizację w Lillehammer (K123) - od poniedziałku do środy 15 marca. A ostateczny akt dokona się na największej skoczni świata, mamucie w Vikersund (K200) - od 17 do 19 marca.

O której dzisiaj skoki w środę 15.03.2023 Raw Air Prolog w Lillehammer

Tylko dwaj skoczkowie wygrali turniej dwukrotnie w poprzednich pięciu edycjach: Austriak Stefan Kraft (2017 i 2022) i Kamil Stoch (2018 i 2020). Tego lauru nie ma jeszcze w kolekcji Dawid Kubacki. W trakcie Raw Air obchodził 33. urodziny. Zwycięstwo albo chociaż miejsce na podium byłoby świetnym prezentem. Na razie lider polskiej kadry jest czwarty, a to dobra pozycja, żeby powalczyć o coś więcej.

Skoki narciarskie dzisiaj 15.03.2023 środa Raw Air O której skoki dzisiaj GODZINA

Na środę 15 marca 2023 zaplanowano prolog przed konkursem indywidualnym PŚ w Lillehammer zaliczany do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. Początek  o godzinie 19.15. Transmisja TV na w Eurosporcie 1 oraz w Playerze.

Piotr Żyła po zdobyciu MŚ

Raw Air Oslo niedziela 12.03

Witamy w relacji na żywo z niedzielnego konkursu turnieju Raw Air w Oslo. Start zawodów o godzinie 16:30, bądźcie z nami!

Za około 10 minut rozpocznie się kolejny, niedzielny konkurs w ramach tegorocznego Raw Air. Liczymy na dobre skoki polskich zawodników.

Póki co z Polaków najlepiej w Raw Air radzą sobie Kubacki i Stoch, którzy zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce, ze stratą 14,1 i 21,6 pkt do liderującego Stefana krafta.

Konkurs zacznie się z 11. belki, a jako pierwszy skacze Jakub Wolny!

Jakub Wolny ląduje na 113. metrze. Zobaczymy, na ile to wystarczy.

Remo Imhof 111 metrów, będzie za Polakiem. 

Justin Lisso 124 metrów, zdecydowanie lepiej od Wolnego, który obecnie jest na 3. miejscu.

Seria słabych skoków, ale Killian Peier skoczył na 113,5 metra, dzięki czemu wyprzedził m.in. Wolnego i jest teraz na 3. miejscu.

Młody Norweg Sondre Ringen 121,5 i jest na 2. miejscu obecnie.

Junshiro Kobayashi 113 metrów, tyle co Jakub Wolny. 8. miejsce i będzie tuż za Polakiem.

Artti Aigro 111 metrów i też uplasuje się za Wolnym.

Mackenzie Boyd-Clowes tylko 110 metrów, ale miał bardzo słabe warunki i będzie na 6. miejscu. 

Niezły skok Vladimira Zografskiego, 117 metrów, 6. miejsce.

120,5 metra Abttu Aalto i 3. miejsce. Justin Lisso już z awansem, a teraz Paweł Wąsek!

Bardzo dobry skok Pawła Wąska! 124 metry i Polak zajmie obecnie 2. miejsce, jest awans do drugiej serii!

Gregor Deschwanden najdalej, 125 metrów i teraz to on będzie liderem.

Stephan Leyhe 121,5 metra, Niemiec zajmie teraz 6. miejsce.

Robert Johansson tylko 118 metrów. Utytułowany Norweg zajmie teraz 10. miejsce i jest teraz ostatni z awansem. Przed nami zostało jeszcze 20 zawodników. Wolny, który zajmuje 22. miejsce raczej już nie ma szans na awans.

Domen Prevc również nie zachwycił 119,5 metra, 14. miejsce i póki co nie ma awansu.

Bardzo dobry skok Daniela Andre Tande! 128 metrów, najdalej dzisiaj póki co i zasłużone pierwsze miejsce.

Marius Lindvik natomiast bardzo przeciętnie. 116 metrów Norwega i tylko 18. miejsce. 

Ziga Jelar jeszcze słabiej. 112 metrów Słoweńca, nie ma szans na awans. To sprawia, że w drugiej serii zobaczymy Govianniego Bresadolę.

Markus Eisenbichler awansuje, ale jest wściekły, 122,5 metra i słabe lądowanie, sprawiają, że teraz będzie na 7. miejscu. A teraz Kamil Stoch!

Bardzo dobry skok Kamila Stocha! 124,5 metra, dobre oceny i Polak będzie teraz na 2. miejscu!

Michael Hayboeck 122,5 metra i Austriak będzie na 7. miejscu, wyprzedzi Wąska.

Daniel Tschofenig 130 metrów! A będzie miał odjęte jeszcze mniej niż Stoch, zasłużone 1. miejsce.

Timi Zajc też dobrze, 127,5 metra i 2. lokata obecnie.

Karl Geiger tylko metr bliżej od Stocha, 123,5 metra, ale miał lepsze warunki i dopiero 11. miejsce!

Manuel Fettner 126,5 metra, ale miał dodane punkty za wiatr i to wystarczyło do 2. miejsca.

Ryoyu Kobayashi nie zachwycił, 120,5 metra tylko srebrnego medalisty z Planicy i dopiero 11. miejsce, tuż przed Pawłem Wąskiem.

Andreas Wellinger 126,5 metra, 4. miejsce obecnie. A teraz Piotr Żyła!

Przyzwoicie Piotr Żyła, 123 metry, ale przy niezłych warunkach i miał sporo odjęte, więc tylko 15. miejsce... szkoda.

Bardzo dobry skok Stefana Krafta! 130,5 metra, dalej jeszcze od Tschofeniga, ale rodaka nie wyprzedzi, 2. miejsce.

Anze Lanisek też bardzo dobrze, 126,5 metra, 3. miejsce! A teraz Dawid Kubacki.

Świetnie Dawid Kubacki! 127 metrów, ale punkty za wiatr teraz odjęte i 6. miejsce...

Granerud pokazuje, że jest w formie! 128,5 metra, wystarcza to do 3. miejsca, będzie za Tschofenigiem i Kraftem.

Po pierwszej serii 4 z 5 Polaków awansowało do drugiej serii. Kubacki plasuje się na 7. miejscu, Stoch na 10., Wąsek na 17. i Żyła na 19. Jakub Wolny dopiero na 41. miejscu i nie zdołał awansować.

Zaczynamy drugą serię.

Drugą serię zaczynamy z 13. belki. Jako pierwszy skacze Giovanni Bresadola.

Niezły skok Włocha, 123 metry, ale pamiętajmy, że belka została podniesiona.

Niko Kytosaho 122,5 metra, ale wyprzedzi Bresadolę.

Robert Johansson poprawił się po pierwszej serii, 126 metrów i będzie prowadził. 

Maximilian Steiner nieźle poradził sobie w pierwszej serii, ale teraz już było gorzej. tylko 121 metrów i Austriak dopiero 5., sporo stracił.

Stephan Leyhe tylko 114 metrów! Najkrótszy skok tej serii i Niemiec ląduje na ostatnim miejscu.

Sondre Ringen natomiast zdecydowanie lepiej! 127 metrów, najdalej w tej serii i młody Norweg będzie pierwszy!

Markus Eisenbichler pokazał klasę! 131 metrów, póki co najdalej w całym konkursie! Pewne prowadzenie. A teraz Piotr Żyła!

Piotr Żyła zdecydowanie słabiej... tylko 119,5 metra, dopiero 6. miejsce...

Karl Geiger nieźle, 128,5 metra, wystarczy do 2. miejsca. Po nim natomiast Paweł Wąsek.

Paweł Wąsek 125,5 metra i Wąsek będzie przegrywał tylko z Eisenbichlerem i Geigerem, którzy zaprezentowali się świetnie.

Michael Hayboeck 126 metrów, 4. miejsce i będzie przed Wąskiem.

Justin Lisso 127,5 metra i będzie 3., co oznacza, że na prowadzeniu trzech Niemców.

Gregor Deschwanden 121,5 metra. Szwajcar 9. miejsce, spada nawet za Wąska i Ringena.

Johan Andre Forfang bardzo dobrze! 130 metrów i to pozwoli mu zająć 1. miejsce. Przed nami już tylko ostatnia dziesiątka, a otworzy ją Kamil Stoch.

Niestety... Kamil Stoch tylko 119,5 metra... Dopiero 10. miejsce, jeszcze za Wąskiem i Ringenem...

Daniel Andre Tande natomiast 131,5 metra i teraz obejmie on prowadzenie!

Andreas Wellinger 130 metrów! Słabe lądowanie sprawia, że da mu to tylko 3. miejsce.

Świetny skok Dawida Kubackiego! 130 metrów i Polak będzie na 1. miejscu!

Tylko 123 metry Timiego Zajca, dopiero 6. miejsce.

Manuel Fettner też słabo! 123 metry, tyle samo co Zajc i będzie na 7. miejscu, za wspomnianym Słoweńcem.

Anze Lanisek 128,5 metra! To wystarczy do wyprzedzenia Kubackiego!

Granerud krócej! 125 metrów tylko i to oznacza, że przegra z Laniskiem i Kubackim, 5. miejsce!

Pokaz siły Stefana Krafta! 131,5 metra i pewne prowadzenie!

Daniel Tschofenig 126 metrów! Wygra Kraft za nim Lanisek, a na którym Kubacki?

TSCHOFENIG NA 5. MIEJSCU! DAWID KUBACKI NA TRZECIM STOPNIU PODIUM KONKURSU W OSLO!

Tym samym kończymy zawody w Oslo. Wygrywa Stefan Kraft przed Anze Laniskiem i Dawidem Kubackim. Na dalszych miejscach Paweł Wąsek (17.), Kamil Stoch (19.), Piotr Żyła (24.). Jakub Wolny nie awansował do drugiej serii i zajął 41. miejsce. 

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze