Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

PŚ Ruka

Zmarnowana szansa Dawida Kubackiego. Wielki pech Polaka, Kraft i Granerud najlepsi!

2022-11-27 10:52

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce wydawało się, że to będzie kolejny świetny dzień Dawida Kubackiego. Lider Pucharu Świata zepsuł jednak swój drugi skok i nie zmieścił się nawet na podium. Najlepszy okazał się natomiast Stefan Kraft, który wraz z Halvorem Egnerem Granerudem triumfował w niedzielnym konkursie.

Już po sobotnim konkursie Pucharu Świata w Ruce można było być zadowolonym z postawy Polaków. Piotr Żyła stanął na podium, a tuż za nim był Dawid Kubacki. W niedzielę można było się spodziewać powtórki dobrych skoków biało-czerwonych i faktycznie w pierwszej serii prezentowali się solidnie. Zwłaszcza lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dawid Kubacki odleciał na odległość 145,5 metra, co dawało mu prowadzenie. Tuż za nim byli Stefan Kraf i Halvor Egner Granerud. Żyła natomiast osiągnął 138 metrów i był siódmy. Druga seria była jednak pechowa dla Kubackiego. Skoczył zaledwie 130 metrów i skończył dopiero na szóstej pozycji. Awans zanotował natomiast Żyła, kóry zawody zakończył na piątej lokacie.

Triumfem w niedzielnym konkursie podzielili się Kraft i Granerud. Austriak i Norweg osiągnęli łączną notę 304,5 pkt. i razem mogli cieszyć się z wiktorii. Podium uzupełnił Naoki Nakamura. Punkty w niedzielnym konkursie zdobyli tez dwaj inni Polacy. Kamil Stoch zakończył zawody na czternastym miejscu, a Paweł Wąsek na dwudziestym ósmym.

Najnowsze