Skoki narciarskie. PŚ. Lahti. Adam Małysz w drugiej dziesiątce

2011-03-13 17:38

Po wczorajszym znakomitym występie Adama Małysza w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Lahti liczyliśmy, ze Adam Małysz powalczy o zwycięstwo w konkursie indywidualnym. Niestety, polski skoczek zajął dopiero 15. miejsce.

Jeśli sobotnie zawody byłyby indywidualne, Małysz zająłby pierwsze miejsce. Polak nie powtórzył jednak wspaniałych skoków z wczorajszego konkursu. Skakał dobrze, ale jak na siebie poniżej oczekiwań. Loty na 122 i 124 metry dały Polakowi 15. pozycję.

Przeczytaj koniecznie: Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk na czwartym miejscu, wygrała Bjoergen

Lepiej od starszego kolegi spisał się Kamil Stoch, który po skokach na 123 i 128,5 metra zajął ósmą pozycję. Wygrał Szwajcar Simon Ammann przed Andreasem Koflerem i Severinem Freundem. Austriak Kofler zepchnął tym samym Małysza z 3. na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.