Therese Johaug

i

Autor: EastNews Therese Johaug

Słynna biegaczka narciarska wystąpi w letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio?

2021-05-07 9:40

Ma liczne medale olimpijskie i mistrzostw świata w biegach narciarskich, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek w historii w tej dyscyplinie. Teraz podejmuje się nowego wyzwania, zupełnie niezwiązanego z zimowym sportem. Słynna Norweżka Therese Johaug wystartuje w sobotę w zawodach lekkoatletycznych w Oslo w biegu na 10 000 metrów. Celem jest uzyskanie minimum olimpijskiego, choć o udziale w zawodach w Tokio na razie głośno nie mówi.

Od razu trzeba zastrzec, że nawet jeśli Therese Johaug pobiegnie w czasie poniżej 31 minut i 25 sekund, stanowiącym minimum kwalifikacyjne, nie oznacza to jeszcze, że na pewno znajdzie się w norweskiej kadrze na letnie igrzyska w Tokio. Kiedy rok temu norweska narciarka wzięła udział w mityngu lekkoatletycznym w Oslo, uzyskała 31 minut i 40 sekund. Taki wynik na listach tegorocznych najlepszych wyników na tym dystansie dałby Johaug 24. lokatę. Czołowe biegaczki długodystansowe na świecie, głównie Kenijki, biegają 10 km o minutę szybciej. Therese chodzi głównie o napęd do pracy, a niekoniecznie o zakwalifikowanie się do reprezentacji olimpijskiej. – Występ w igrzyskach nie jest jej celem, nawet jeśli wypełniłaby minimum, nie rozmawialiśmy o tym – powiedział w norweskich mediach Joern Ernst, menedżer zawodniczki.

Patryk Dobek po zdobyciu złota HME: Co ja narobiłem!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski dostał petycję, i to z Japonii: Odwołajcie te igrzyska!

Sama Johaug zapowiadała, że być może zechce wystartować w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Podkreśliła jednak, że jej celem numer jeden pozostają igrzyska zimowe. W Pekinie w 2022 roku. – Bieganie na nartach to jej domena – zapewnia Ernst. – Liczy się dla niej wyłącznie start w zimowych igrzyskach olimpijskich, wszystko temu podporządkowuje, nie chce podejmować żadnego ryzyka. Bieganie służy jej jedynie jako dodatkowa motywacja.

Sztangistka była mężczyzną. Teraz chce wystąpić na igrzyskach w Tokio

QUIZ. Piłkarz, koszykarz czy siatkarz? Same wielkie nazwiska, szansa na komplet

Pytanie 1 z 15
Gilberto Amauri de Godoy Filho czyli Giba to:
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze