Magdalena Gwizdoń

i

Autor: CyfraSport Magdalena Gwizdoń

Zakończyła karierę

Słynna polska olimpijka zakończyła karierę. Justyna Kowalczyk reaguje na oświadczenie Magdaleny Gwizdoń!

2022-12-10 8:19

Magdalena Gwizdoń podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Słynna polska olimpijka powiedziała dość. 43-letnia biathlonistka startowała na czterech Igrzyskach Olimpijskich, zajmując raz siódme miejsce. Magdalena Gwizdoń zdobywała medale mistrzostw Europy, a w 2016 roku otarła się o medal mistrzostw świata. Na jej decyzję zareagowała Justyna Kowalczyk.

Magdalena Gwizdoń ogłosiła w piątek, 9 grudnia smutną wiadomość. Biathlonistka po wielu latach startów w światowej elicie zdecydowała się zakończyć sportową karierę. Jak sama przyznała w mediach społecznościowych, pozbawiono ją szansy pożegnania się z kibicami. Chciała tego dokonać podczas ostatnich grudniowych zawodów. Z tego powodu, Magdalena Gwizdoń o swoich planach pożegnała się z fanami na Facebooku.

Magdalena Gwizdoń zakończyła karierę. Emocjonalny wpis na Facebooku

Polska olimpijka przyznała, że decyzja o końcu kariery nie była dla niej łatwa. Magdalena Gwizdoń wyznała, że przez 31 lat poświęciła się sportowi w 100 procentach. Nie brakuje jednak odrobiny żalu ze względu na to, że nie miała okazji ogłosić postanowienia podczas ostatnich w tym roku zawodów.

Dopiero po latach Justyna Kowalczyk pokazała zdjęcie z tego spotkania. Mężczyzna pożądany przez wielu

- No i to jest koniec. Koniec tej części mojego życia, którą poświęciłam dla sportu. 31 lat codziennych treningów, żelaznej dyscypliny, życia sportem i dla sportu. Podjęcie decyzji o zakończeniu mojej kariery nie było łatwe. Przyznaję, że wręcz niezwykle dla mnie trudne. Tak jednak jest kiedy kocha się to co się robi… Miałam nadzieję pożegnać się z moimi Kibicami na ostatnich grudniowych zawodach. Niestety pozbawiono mnie takiej możliwości. Nie dyskutuję z tym. Bo cóż można powiedzieć? Korzystając jednak z możliwości jakie dają media społecznościowe, chciałam gorąco podziękować wybranym Trenerom, którzy mnie prowadzili przez te lata - napisała Gwizdoń na Facebooku.

Justyna Kowalczyk reaguje na koniec kariery Magdaleny Gwizdoń

Justyna Kowalczyk podziękowała za lata sportowej kariery za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Jesteś wielowątkowym rozdziałem historii polskiego biathlonu! Byłaś dla mnie ogromną inspiracją! Byłam daleko na liście z wynikami, a tymczasem Ty je otwierałaś! To było coś niesamowitego! Dzięki Tobie uwierzyłam, że dziewczyna z Polski też może szybko na nartach! - napisała na Facebooku.

Znakomity polski trener przed decydującą fazą mundialu wskazał „czarnego konia”. Wierzy w niego mocno

Lekarka z Charkowa na okładce Time, zauważył ją David Beckham
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany