STRASZLIWY wypadek członka kadry skoczków. Wpadł pod 200-kg KOSIARKĘ, mógł wyglądać jak HAMBURGER

2020-08-04 7:58 JWa
Mężczyzna przejechany przez kosiarkę
Autor: East News Mężczyzna przejechany przez kosiarkę

O takich zdarzeniach nie słyszymy często. Tym razem jednak znany w świecie skoków narciarskich mężczyzna miał olbrzymiego pecha. Zamierzał skorzystać ze słonecznego dnia i popracować nieco w ogrodzie. Niestety, maszyna odmówiła posłuszeństwa. Kosiarka o wadze 200 kilogramów wyrwała się spod panowania i przejechała rzecznika reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich. Mimo obrażeń, Steinar Bjerkmann może mówić o sporym pechu. Inni po takich wypadkach wyglądali dużo gorzej!

Norwegowie kosiarki traktują jak prawdziwą religię. Sprzęt ten nie służy im tylko do prac w ogrodzie, lecz także... rozrywki. Steinar Bjerkmann postanowił zainwestować w porządny 200-kilogramowy pojazd z wygodnym siedziskiem. Po modyfikacjach mógłby wystartować nim nawet w specjalnych wyścigach dla kosiarek, organizowanych w Skandynawii. Na razie jednak pewnie da sobie z tym spokój. Doszło bowiem do fatalnego wypadku, który rzecznik norweskiej kadry skoczków relacjonował dziennikowi "Dagbladet". - Próbowałem ją odpalić po raz pierwszy - zaczął dość niepewnie mężczyzna. - Usiadłem, zapaliłem silnik i kosiarka ruszyła do przodu z taką szybkością, że aż wyskoczyła w górę, a później na zakręcie przewróciła się i po kilkukrotnym odbiciu się od ogrodzenia dwa, trzy razy przejechała po mnie na pełnym gazie - relacjonował przerażony Bjerkmann, którego prawdopodobnie zabraknie podczas zawodów Letniej GP w Wiśle (22-23 sierpnia).

Mistrzyni na wózku inwalidzkim. Erwina Ryś-Ferens walczy z nowotworem

Kolejny wypadek miejskiego autobusu. Wszystko nagrały kamery

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pracownik norweskiej kadry jest przekonany o tym, że feralnego dnia miał mnóstwo szczęścia. - Myślałem tylko o tym czy działają jej ostrza. Te jednak zatrzymały się po tym, jak zadziałały specjalne czujniki - komentował dziennikarzom. - Lekarze powiedzieli mi, że to niesamowite, ponieważ wcześniejsi pacjenci po podobnych wypadkach z kosiarkami, których w naszym kraju jest dużo, wyglądali jak hamburgery i umierali - dodał rzecznik reprezentacji, u którego skończyło się złamanym łokciem i potłuczeniami.

POTWORNA śmierć 17-letniego zawodnika. Szczegóły wypadku PRZERAŻAJĄ

"Chyba posiadam teraz rekord świata w skoku na kosiarce" - żartował w mediach społecznościowych sympatyczny Steinar Bjerkmann. Mężczyznę jeszcze w tym tygodniu czeka operacja i przez kilka najbliższych tygodni zostanie w domu na zwolnieniu lekarskim.

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek w JACUZZI! Szczęśliwi i uśmiechnięci, w tle piękny widok! [ZDJĘCIA]

Najnowsze