POTWORNA śmierć 17-letniego zawodnika. Szczegóły wypadku PRZERAŻAJĄ

2020-08-04 7:21 DaO
Jan Riedmann
Autor: Facebook/Bora-Hansgrohe Jan Riedmann

Świat kolarstwa zna już wiele tragicznych historii, w których kolarze ginęli podczas wyścigów. Dramatyczne sceny rozgrywają się niestety również na treningach. Do potwornego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę. 17-letni Jan Riedmann zderzył się z samochodem. Siła uderzenia była na tyle duża, że zawodnik odniósł śmiertelne obrażenia.

Kolarstwo jest niebezpiecznym sportem i w jego historii jest zapisanych kilka czarnych kart. Zawodnicy na niebezpieczeństwo narażeni są w trakcie wyścigów, a jeszcze bardziej podczas treningów, kiedy nie jadą na zamkniętej specjalnie trasie. Niestety zespół Bora-Hansgrohe przekazał potworne wiadomości. W wieku 17-lat zginął niemiecki kolarz, Jan Riedmann.

25-letnia siatkarka popełniła SAMOBÓJSTWO?! Znaleziono ją MARTWĄ w mieszkaniu

Podczas sobotniego treningu zawodnik miał wypadek na jednym ze skrzyżowań w miejscowości Sugenheim. Sprawcą jest 58-letni mężczyzna, który wymusił pierwszeństwo. Wszystko działo się na tyle szybko, że Riedmann nie zdołał zorientować się, że za chwilę dojdzie do wypadku. Młody kolarz do szpitala został przetransportowany helikopterem.

TRAGEDIA gwiazdy sportu. POTWORNA choroba ZABIŁA jego dwuletnią córeczkę

Mimo usilnych starań lekarzy, życia 17-latka nie udało się uratować. Doznał bardzo poważnych obrażeń głowy, które okazały się śmiertelne. - Z wielkim smutkiem żegnamy Jana Riedmanna, kolarza naszej kadry do lat 19. Rodzinie i przyjaciołom Jana składamy szczere kondolencje - czytamy w poście grupy kolarskiej, w której jeździł Riedmann.

Najnowsze