Izabela Marcisz

Autor: Facebook PZN

Sześć sekund do podium. Izabela Marcisz czwarta w MŚ juniorów

2022-02-24 23:27

Zaledwie cztery dni po ostatnim olimpijskim starcie w Zhangjiakou najlepsza polska biegaczka narciarska stanęła do walki w MŚ młodzieżowców (do lat 22). Ewelina Marcisz zajęła czwarte miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W norweskim mieście Lygna Polka broniła tytułu mistrzyni świata z ubiegłego roku. Ale broniła go tylko w połowie, bowiem rok temu konkurencję na dystansie 10 km rozgrywano stylem dowolnym.

Na półmetku dystansu w Lygnie Marcisz zajmowała trzecią lokatę ze stratą 9 s do liderki. Na mecie strata do Szwajcarki Anji Weber urosła do 19 sekund. Do podium zabrakło 6 sekund.

19/07/2021  MŻ  Następczyni Justyny Kowalczyk Izabela Marcisz miała wypadek. Potłuczone ciało, pęknięta żuchwa

Kolejne polskie olimpijki zajęły miejsca: Monika Skinder – 11, Weronika Kaleta- 21, Magdalena Kobielusz – 44.

Mistrzostwa trwają do niedzieli 27 lutego. Kolejne start w kategorii młodzieżowej do lat 22 to sprint 1,2 km techniką dowolną w sobotę oraz sztafeta mieszana 4x5 km technika mieszana w niedzielę.

Mistrzostwa świata rozgrywają się także w kategorii juniorów (do lat 20). Tutaj nasi reprezentanci zajmują dalsze lokaty.