Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba / SE Kamil Stoch

Tak Kamil Stoch wypowiada się o Bogu. Wymowne wyznanie o wierze, te słowa odbiły się szerokim echem

2022-04-17 8:05

Kamil Stoch to pod wieloma względami postać w polskim sporcie wyjątkowa. Wielki mistrz z Zębu na kartach historii zapisał się przede wszystkim dzięki swoim osiągnięciom sportowym, które mogą być nie do powtórzenia przez kolejne dekady. Sympatię kibiców zaskarbia sobie nie tylko wynikami, ale przede wszystkim tym, jakim jest człowiekiem. Stoch nie boi się podkreślać swojej wiary, co również wywiera wpływ na fanów.

Po tym jak kariera Adama Małysza wielkimi krokami zbliżała się do końca, fani skoków narciarskich w Polsce mogli martwić się, czy będą mogli przeżywać tak wielkie emocje, jakie dostarczał "Orzeł z Wisły". Odpowiedź na to pytanie przyszła błyskawicznie. O wielkim talencie Kamila Stocha mówiło się od dawna i wszelkie prognozy się sprawdziły.

Kamil Stoch w MOCNYCH słowach o religii. Wypomnieli mu tą wypowiedź

Kamil Stoch o wierze. Nie boi się mówić o Bogu

Pochodzący z Zębu skoczek narciarski udowodnił, że jest godnym następcą Małysza. Od jego debiutu w Pucharze Świata minęło już wiele lat, a Stoch nadal nie przestaje zaskakiwać. Fani znów obawiają się zakończenia kariery przez mistrza, ale na razie nie zanosi się na szybki koniec Stocha w skokach. Wciąż ma ochotę na kolejne tytuły.

Ewa Bilan-Stoch szczerze o Bogu. Żona Kamila Stocha ma jednoznaczny stosunek do wiary

A tych i tak ma już mnóstwo. Trzy złote medale olimpijskie, dwie Kryształowe Kule, mistrzostwo świata i wiele, wiele innych trofeów. Nie można się więc dziwić uwielbieniu Stocha przez kibiców. Co jednak najważniejsze, fani szanują go nie tylko za osiągnięcia czysto sportowe, ale również za to, jakim jest człowiekiem i za jego podejście do życia.

Tak Kamil Stoch mówi o Bogu. Szczere wyznanie mistrza

Mimo wielu sukcesów, mimo wielu tysięcy zagorzałych sympatyków i niekończącego się zainteresowania jego osobą, Stoch pozostał całkowicie normalnym człowiekiem. Na próżno szukać afer z nim związanych, nie znajdziemy wulgarnych wypowiedzi. Stoch odbiega od obecnego wyobrażenia "gwiazdy sportu", która musi być również gwiazdą show-biznesu.

Okazuje się, że "zwyczajność" mocniej przemawia do ludzi niż "gwiazdorzenie". To co urzeka kibiców to również podejście Stocha do tematu wiary. Skoczek narciarski zawsze podkreśla, że jest osobą wierzącą i nie zamierza się z tym kryć. A co więcej, potrafi w pięknych słowach mówić o Bogu i wierze. Przekonacie się o tym przeglądając galerię powyżej.

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany