Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

PŚ w Willingen

Wielkie zmiany w kadrze Polaków! Thomas Thurnbichler podjął decyzję

2023-02-01 16:30

Po konkursach w Bad Mitterndorf, skoczkowie będą rywalizować podczas zawodów w Willingen. W Niemczech "Biało-Czerwoni" zaprezentują się w sześcioosobowym składzie. Thomas Thurnbichler ponownie chce dać szansę Pawłowi Wąskowi. Wszyscy kibice będą wyczekiwać na skoki Dawida Kubackiego, który stracił pozycję lidera na rzecz Halvora Egnera Graneruda.

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny konkurs w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas ostatnich zawodów w Bad Mitterndorf dwukrotnie najlepszym skoczkiem w kadrze "Biało-Czerwonych" był Piotr Żyła, który zajął kolejno czwarte oraz szóste miejsce. Niespodziewanie źle poszło byłemu liderowi klasyfikacji generalnej Dawidowi Kubackiemu. Świetna forma Halvora Egnera Graneruda od Turnieju Czterech Skoczni nie zawodzi i Norweg w piorunującym czasie przejął żółty plastron lidera. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w sobotnim konkursie zajął 10. miejsce, natomiast dzień później poszło mu jeszcze gorzej i zakończył rywalizację na 17. pozycji. Tym samym traci do pierwszej lokaty 112 punktów.

Kolejne zmiany w kadrze skoczków narciarskich! Thomas Thurnbichler podjął decyzję

Podczas konkursu w Willingen, szkoleniowiec Thomas Thurnbichler postanowił, że w kadrze znajdą się:  Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Jednak oprócz tej piątki, wystartuje także Paweł Wąsek, który podczas tego sezonu już zaliczył kilka dobrych występów, choćby 11. miejsce w Titisee-Neustadt. Ponadto skoczek z Ustronia zdobywał punkty w dwunastu konkursach, gdzie uzbierał 122 punkty i plasuje się na 29. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Polska niestety nie będzie mogła wystartować w piątkowym konkursie mieszanym, ze względu na problemy zdrowotne w kadrze. 

Kwalifikacje do sobotniego konkursu mają odbyć się 3 lutego o godzinie 18:15. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze