Thomas Thurnbichler

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Decyzja zapadła

Thomas Thurnbichler zostawi polskich skoczków! Szokująca decyzja, znamy szczegóły

2024-02-12 8:19

Thomas Thurnbichler od początku sezonu nie miał łatwego zadania z polskimi skoczkami, ale Puchar Świata w Lake Placid był w ich wykonaniu naprawdę udany. Szóste i dziewiąte miejsce Aleksandra Zniszczoła oraz czwarte Piotra Żyły daje nadzieję przed kolejnym weekendem w Sapporo, przed którym pojawiła się szokująca informacja. Okazuje się, że Thurnbichler zostawi polskich skoczków! Znamy szczegóły tej decyzji.

Thomas Thurnbichler zostawi polskich skoczków po Lake Placid

Thomas Thurnbichler w końcu może być zadowolony z występu polskich skoczków. W niedzielnym konkursie Piotr Żyła otarł się o podium, zajmując 4. miejsce, a Aleksander Zniszczoł potwierdził bardzo dobrą formę. Po świetnej sobocie, kiedy 29-latek był szósty i imponował w konkursie duetów, tym razem uplasował się na 9. pozycji. Od pewnego czasu Zniszczoł zadomowił się w czołowej "10" i niespodziewanie wyrósł na lidera kadry, jednak za oceanem dołączył do niego nieobliczalny Żyła. Nieco gorzej wygląda sytuacja pozostałych polskich skoczków. Dawid Kubacki miał w USA duże problemy, podobnie jak Kamil Stoch i Paweł Wąsek. Ten ostatni całkowicie się pogubił, co poskutkowało zmianą planów przed kolejnymi zawodami PŚ w Sapporo.

Początkowo do Japonii miał udać się ten sam skład, co do Lake Placid, jednak słaba forma Wąska zmusiła trenerów do zmiany. Jego miejsce w Sapporo zajmie Klemens Murańka. Kibice mogą przeżyć spory szok, gdyż w Azji zabraknie też Thurnbichlera! Główny trener reprezentacji Polski wróci z Wąskiem do kraju, a Biało-Czerwonymi w Kraju Kwitnącej Wiśni zajmie się duet Wojciech Topór i Mathias Hafele. Takie informacje przekazał portal Skijumping.pl, który był na miejscu w Lake Placid i uda się ze skoczkami do Sapporo. Kacper Merk z Eurosportu potwierdził te doniesienia i zaznaczył, że przerwa Thurnbichlera była wcześniej zaplanowana.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler powinien zostać zwolniony przez Adama Małysza?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze