Dawid Kubacki

i

Autor: URS FLUEELER/KEYSTONE VIA AP Dawid Kubacki

Padły ważne słowa!

To niemiecka legenda myśli o Dawidzie Kubackim. Nie ma cienia wątpliwości, czy Polak wygra Turniej Czterech Skoczni

2022-12-26 9:34

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już lada moment, a kibice z Polski wprost nie mogą się doczekać występu naszych reprezentantów, a szczególnie Dawida Kubackiego, który ma świetny sezon. Niemiecka legenda skoków narciarskich, Martin Schmitt, powiedział, że jego zdaniem, to właśnie Polak jest największym faworytem do tego, aby zwyciężyć w prestiżowym turnieju, jednak musi uważać - konkurencja jest mocna i wykorzysta każdą słabość, w którą może wpaść Kubacki.

Dawid Kubacki w tym sezonie pokazuje wielką klasę i bez wątpienia, to na niego stawiają kibice przy okazji Turnieju Czterech Skoczni. W rozmowie z "WP. SportoweFakty" na swoją ocenę polskiego skoczka zdecydowała się niemiecka legenda i były rywal Adama Małysza - Martin Schmitt. Były sportowiec jest przekonany, że Kubacki jest murowanym faworytem do zwycięstwa, który musi jednak uważać na bardzo dużą konkurencję u swoich rywali.

Dawid Kubacki faworytem Turnieju Czterech Skoczni? Martin Schmitt nie ma wątpliwości

Schmitt jest w tym sezonie pod wielkim wrażeniem dyspozycji polskiego sportowca, jednak zauważa, że Polak ma wielkich rywali, którzy mogą wykorzystać każdy gorszy moment Polaka.

- Jest faworytem, ale inni są blisko niego. I to nie jeden zawodnik, a cała grupa. Nikt nie da mu zwycięstwa za darmo. Spodziewam się zaciętej walki, w której Dawid będzie musiał skakać najlepiej, jak potrafi i unikać błędów. Przed turniejem jest moim numerem jeden, ale jeżeli pokaże jakąkolwiek słabość, to Lanisek, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft czy Karl Geiger wykorzystają ją. - mówi niemiecki sportowiec w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze