Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express

TRANSMISJA NA ŻYWO Finał Grand Prix w skokach narciarskich GDZIE OGLĄDAĆ w TV? Kubacki kontra Kobayashi pierwszy raz tego lata

2022-09-30 9:05

Grand Prix w skokach narciarskich TV GDZIE OGLĄDAĆ? Kubacki kontra Kobayashi pierwszy raz tego lata TRANSMISJE NA ŻYWO Najlepsi skaczą na igelicie w Klingenthal 1 i 2.10.2022 LIVE i ONLINE Laur dla Dawida Kubackiego?

Letni cykl Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie zakończy się w ten weekend. Na skoczni K125 w Klingenthal w Saksonii wystąpić mają skoczkowie i skoczkinie z 17 krajów, w tym prawie cała światowa czołówka. Po raz pierwszy tego lata pierwszy skład Norwegii z mistrzem olimpijskim Mariusem Lindvikiem. W gronie mężczyzn zabraknie trzech Polaków: przeziębionych Kamila Stocha i Jakuba Wolnego oraz prezentującego kiepską formę Macieja Kota. Zabraknie też Niemca Markusa Eisenbichlera, który doznał lekkiego naciągnięcia mięśnia nogi.

Niemal pewnym triumfatorem cyklu Grand Prix jest Dawid Kubacki mający aż 70 pkt przewagi nad Austriakiem Manuelem Fettnerem. Byłoby to trzecie jego zwycięstwo

Konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn odbyć się mają w niedzielę 2 października. Kwalifikacje już w piątek 30 września. Na sobotę 1 października zaplanowano z kolei konkurs drużyn mieszanych (dwie kobiety i dwóch mężczyzn).

Polska ekipa startuje tylko w konkursach indywidualnych. Przez kwalifikację przeszedł komplet naszych reprezentantów: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Klemens Murańka i Stefan Hula oraz Nicole Konderla. 

Kinga Rajda pozostała w kraju, podobno z powodu niedostatecznej dyspozycji. Zamiast w Klingenthal wystartowała w konkursie Orlen Cup w Szczyrku. Odniosła zwycięstwo.

Transmisje z Klingenthal - w TVP Sport, Eurosport 1 oraz Player.

Program zawodów w Klingenthal: sobota 1.10 godz. 16.05 – drużyny mieszane (Eurosport 1 i Player); niedziela 2.10 godz. 12.30 – konkurs ind. kobiet (Player), godz. 16.05 – konkurs ind. mężczyzn (TVP Sport, Eurosport 1 i Player).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze