Puchar Świata w Wiśle. Żyła i Kubacki dopiero na szóstym miejscu w konkursie duetów

i

Autor: Photo Art Service

Puchar Świata

Tylko tyle metrów skoczyli Stoch, Kubacki i Żyła. Na głowę bije ich Zniszczoł, sensacyjne wyliczenie

2024-02-22 15:09

Aleksander Zniszczoł, nieoczekiwanie, został liderem kadry w tym sezonie Pucharu Świata. Gdy Kamil Stoch i Dawid Kubacki zawodzą, to "Olek" stara się trzymać przy życiu (incydentalnie pomaga mu Piotr Żyła) polskie nadzieje na podium w tym sezonie. Na nartach przeleciał w tym roku więcej niż... Stefan Kraft. Wszystkich rodaków bije w tym roku z dużą przewagą.

Kilka razy było blisko, bowiem Zniszczoł potrafił odlecieć w pierwszych seriach konkursów. W drugich jednak często brakowało metrów. W sumie w tym roku uzbierał ich jednak sporo. Niewielu skoczków było w pierwszych tygodniach 2024 roku w powietrzu dłużej od Zniszczoła. Polak wyprzedził m.in. Stefana Krafta, lidera Pucharu Świata i świeżo upieczonego mistrza świata w lotach. Wyprzedził również innych podopiecznych Thomasa Thurnbichlera, którym zdarzało się nie wejść do konkursu lub 2. serii, a Paweł Wąsek stracił szansę na cztery skoki, bowiem nie poleciał z kadrą do Sapporo.

ZOBACZ: Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Gwiazdor Barcelony znów w gazie, przekroczy magiczną barierę?

Krafta wyprzedził, dzięki wpadce Austriaka w Willingen. 31-latek nie awansował do 2. serii zawodów na Mühlenkopfschanzei ma jeden skok mniej od Zniszczoła.

Zawodnik z Cieszyna punktował w tym roku w każdych zawodach, cztery razy był w pierwszej "dziesiątce", robiąc kibicom apetyt na podium. Skoro Zniszczoł lata tak regularnie, to w końcu musi dolecieć na podium Pucharu Świata...

Tak latają w 2024 roku:

Ryoyu Kobayashi – 2961 m

Aleksander Zniszczoł – 2804 m

Andreas Wellinger – 2887,5 m

Stefan Kraft – 2758,5 m

Dawid Kubacki – 2385,5 m

Kamil Stoch – 2365,5 m

Piotr Żyła – 1966 m

Paweł Wąsek – 1191 m

Stefan Kraft o kryzysie polskich skoczków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze