Daniela Iraschko-Stolz

i

Autor: Damian Klamka/Eastnews

gwiazda chce odpocząć

Wielka gwiazda skoków narciarskich powiedziała dość. Kończy wspaniałą karierę po ponad 20 latach występów

2023-09-25 20:44

Każda dyscyplina ma swoich bohaterów, którzy zmieniają się na przestrzeni lat. Jedni wspominani są krócej inni dłużej, a do tej drugiej grupy zaliczają się najwybitniejsi zawodnicy lub tacy, którzy w jakiś sposób kreowali samą dyscyplinę. Niewątpliwie jedną z takich postaci dla kobiecych skoków narciarskich jest Daniela Iraschko-Stolz, która w wieku 39-lat postanowiła zakończyć zawodową karierę.

Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, jedna z prekursorek skoków narciarskich kobiet i pierwszych gwiazd tej dyscypliny sportu, zdecydowała się w wieku 39 lat zakończyć karierę - poinformowała tamtejsza federacja (OeSV). Jak przyznała, mimo że wciąż kocha skoki, to z powodu ciągłych problemów z kolanem zdecydowała się wziąć rozbrat z profesjonalnym sportem. – Nadszedł czas, by odkreślić moją karierę wyczynową grubą kreską. Kto mnie zna, ten wie, że chętnie bym ją kontynuowała, ale... Myślę, że nie mogę jednak narzekać, bo mało komu będzie dane uprawiać sport tak długo, jak mnie. To był piękny czas – przekazała w mediach społecznościowych.

Iraschko-Stolz była pierwszą kobietą, która w 2003 roku skoczyła z mamuciego obiektu Kulm w Bad Mitterndorf. W 2014 roku została wicemistrzynią olimpijską w tej dyscyplinie, która w Soczi zadebiutowała w programie igrzysk. Łącznie zdobyła osiem medali mistrzostw świata, w tym indywidualnie złoto w 2011 roku w Oslo, a w drużynie 10 lat później w Oberstdorfie. W sezonie 2014/15 triumfowała w Pucharze Świata.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera

QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o "Orle z Wisły"?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od czegoś na rozgrzewkę. Gdzie urodził się Adam Małysz?
Adam Małysz
Najnowsze