Wielka gwiazda sportu zakończyła karierę. To koniec epoki

2019-09-05 11:43 MD
Marcel Hirscher
Autor: East News Marcel Hirscher

Jeden z najlepszych narciarzy alpejskich w historii, Marcel Hirscher, ogłosił zakończenie kariery sportowej. Choć o tym, że Austriak nosi się z takim zamiarem spekulowano od dłuższego czasu, to i tak w jego ojczyźnie powstało z tego tytułu spore poruszenie. 30-latek to jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w swojej dyscyplinie.

Lista sukcesów Hirschera w narciarstwie alpejskim jest bardzo długa. Przede wszystkim Austriak jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. W swojej karierze zdobył także wiele medali mistrzostw świata, ośmiokrotnie wzniósł Puchar Świata, a w zawodach tych rozgrywek triumfował aż 67 razy. Czyni go to drugim najlepszym zawodnikiem pod tym względem w historii. Wyprzedza go jedynie pochodzący ze Szwecji Ingemar Stenmark.

O zakończeniu kariery przez utytułowanego sportowca głośno spekulowano już od kilku lat. Mimo to w chwili ogłoszenia decyzji powstało spore poruszenie. Konferencję prasową w Salzburgu, na której Hirscher o wszystkim poinformował, transmitowała na żywo austriacka telewizja.

30-latek znany był z ogromnego profesjonalizmu i optymalnego przygotowania. Teraz chce się poświęcić rodzinie - w październiku zeszłego roku na świat przyszedł jego syn.