ZImowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS ZImowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

Zimowe igrzyska olimpijskie

Wielka szansa dla Polski! Może to być historyczna chwila, niespodziewana kandydatura

2023-01-26 18:59

Igrzyska olimpijskie to wydarzenie, które od wielu lat jest uznawane za jedno z największych imprez sportowych. Polska jeszcze nie zapisała się w historii, gdzie była jednym z organizatorów letnich ani zimowych igrzysk olimpijskich. Ta sytuacja może się zmienić, wszystko zależy czy pomysł kandydatury ostatecznie będzie miał szczęśliwy koniec.

Reprezentacja Polski startowała w zimowych igrzyskach olimpijskich od 1924 roku. Od tego czasu "Biało-Czerwoni" zdobyli zaledwie 23 medale, 9 brązowych, 7 srebrnych oraz taką samą liczbę złotych. Na poprzedniej imprezie w Pekinie, jedynie Dawid Kubacki zdobył brązowy krążek po zawodach na skoczni normalnej, gdzie wylądował w pierwszej serii na 104, a w drugiej o metr bliżej. Najlepszymi imprezami z udziałem reprezentantów Polski miał miejsce w 2010 roku (Vancouver), wówczas "Biało-Czerwoni" wywalczyli jeden złoty, trzy srebrne oraz dwa brązowe medale. W 2014 roku (Soczi) ten wynik był lepszy, ponieważ na najwyższym stopniu podium udało się stanąć aż cztery razy oraz po jednym razie zajmując drugą i trzecią pozycję.

Możliwa historyczna kandydatura! Wiceminister sportu potwierdza doniesienia

W Ministerstwie Sportu powstał pomysł na zorganizowanie zimowych igrzysk olimpijskich w 2034 roku. Mowa o polskiej kandydaturze wraz ze Słowacją. To wydarzenie miałoby się odbyć w Tatrach. W rozmowie z "Gazetą Krakowską", wiceminister sportu i turystyki – Andrzej Gut-Mostowy potwierdził doniesienia. - Taki pomysł jest dopiero rozważany - przyznał wiceminister. Wstępne rozmowy pomiędzy obiema stronami miały już się odbyć, jednak ma zostać zaplanowane spotkanie, aby przeprowadzić bardziej szczegółowe plany. Największą przeszkodą na zorganizowanie takiego wydarzenia mają być kwestie finansowe oraz ocieplenie klimatu.

Sonda
Czy uważasz, że pomysł organizacji zimowych igrzysk olimpijskich jest dobry?
Skokomania | 09.01.2023
Najnowsze