Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP Halvor Egner Granerud

Wielki rywal Stocha przechytrzył wszystkich. Nie uwierzycie, na co zdecydował się Granerud. Tego się nie spodziewacie

2022-05-13 8:58

Aby być najlepszym w swojej dyscyplinie, trzeba być o kilka kroków przed największymi rywalami i myśleć o dalekiej przyszłości. Okazuje się, że Halvor Egner Granerud potrafi tak planować swoje życie, aby przybliżyć się do sukcesu. Rzadko zdarza się bowiem, aby zawodnicy kupowali mieszkanie blisko kompleksu sportowego, aby częściej na nim trenować. A właśnie taki chytry plan obmyślił norweski skoczek.

Halvor Egner Granerud przez wiele sezonów był skoczkiem z dalszego szeregu, który nie odnosił większych sukcesów. Eksplozja jego talentu miała miejsce przed dwoma sezonami, kiedy to był nie do zatrzymania. Wygrywał konkurs za konkursem i bardzo szybko zdystansował rywali i pewnie zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Aż trudno uwierzyć, co Piotr Żyła zrobił Justynie Żyle! Wszystko pod jej nieobecność, ten widok wielu by przeraził

Granerud ma chytry plan. Tego mało kto się spodziewał

Nieźle zaprezentował się również w minionych miesiącach, ale w kluczowych momentach Granerudowi zabrakło do sukcesów. Nie zdobył medalu na igrzyskach olimpijskich, a indywidualnie zawiódł również podczas mistrzostw świata w lotach. Po dużych imprezach pojawiła się krytyka pod adresem Norwega, bo jednak uznawany był za faworyta.

Zobaczyliśmy horoskop Adama Małysza i szczęki nam opadły. O coś takiego nikt go nawet nie podejrzewa

Teraz Granerud nie chce niczego zostawiać przypadkowi. W 2025 roku mistrzostwa świata w skokach przyznano Trondheim. Choć do imprezy zostały trzy lata, norweski skoczek narciarski już teraz układa pod nią życie. Okazuje się, że Granerud postanowił kupić mieszkanie nieopodal kompleksu, który powstaje w zasadzie od nowa.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Norweg postawił na niecodzienny plan. Liczy na wielki sukces

- Mam nadzieję, że dzięki temu będę jednym z tych, którzy oddali największą liczbę skoków przed mistrzostwami - powiedział Granerud. - Nasz dom nabiera już kształtów i będzie znajdował się rzut beretem od Granaasen. Gdyby skocznia nie została przebudowana, być może zdecydowałbym się na zamieszkanie w Oslo - wyjaśnił.

Granerud nie ukrywa, że dużą rolę odegrała również cena mieszkania. - Pomimo niezłych zarobków w ostatnich sezonach, to biorąc pod uwagę różnice cen pomiędzy tymi miastami, w Oslo byłbym w stanie kupić maleńką kawalerkę, a tutaj apartament - wyjawił zdobywca Kryształowej Kuli sprzed dwóch sezonów.

Jan Tomaszewski: Kulesza gloryfikuje patologię!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze