Justyna Kowalczyk

i

Autor: Instagram/justyna.kowalczyk.tekieli Justyna Kowalczyk

Cała prawda

Wiemy, jakie wykształcenie ma 39-letnia Justyna Kowalczyk. Tego nie da się ukryć, zaniemówiliśmy z wrażenia

2022-12-25 21:02

Choć Justyna Kowalczyk zakończyła sportową karierę już kilka lat temu, w dalszym ciągu cieszy się niezwykłą popularnością. Dwukrotna mistrzyni olimpijska dbała o swoją przyszłość także w trakcie międzynarodowych startów, dzięki czemu odnalazła się w życiu po odstawieniu nart w kąt. Dużym atutem Kowalczyk jest jej wykształcenie. Zaniemówiliśmy z wrażenia, dowiadując się o tym fakcie.

Justyna Kowalczyk sprawiła, że kibice w Polsce cieszyli się inną dyscypliną zimową niż skoki narciarskie. Przez lata Polacy dopingowali zawodniczkę z Kasiny Wielkiej, a ona odwdzięczała się znakomitymi występami. Na zawsze zapisała się w historii biegów narciarskich, zdobywając Kryształową Kulę trzy razy z rzędu i odnosząc zwycięstwo w prestiżowym cyklu Tour de Ski przez cztery kolejne lata. Kowalczyk słynęła z ogromnej pracowitości, którą wykazywała się nie tylko na narciarskich trasach. Będąc u szczytu sławy, nie zapomniała o przygotowaniu się do życia na sportowej emeryturze. Dlatego równie mocno jak do kolejnych startów przykładała się do edukacji. Dzięki temu może pochwalić się piorunującym wykształceniem!

Wiemy, jakie wykształcenie ma 39-letnia Justyna Kowalczyk. Zaniemówiliśmy z wrażenia

Kowalczyk z uporem łączyła sportową karierę z pokonywaniem kolejnych akademickich szczebli. Średnie wykształcenie nie było dla niej zadowalające, w związku z czym błyskawicznie zapisała się na studia. Związała się z Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra. Jednak to też nie zadowoliło jej ambicji i w 2011 r. biegaczka rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Działo się to u szczytu sportowej sławy, a zakończyło się obroną pracy doktorskiej z wyróżnieniem!

We wrześniu 2014 r. Kowalczyk oficjalnie została doktorem nauk o kulturze fizycznej. Zaledwie kilka miesięcy po wywalczeniu olimpijskiego złota w Soczi obroniła pracę pod tytułem: „Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu oraz zróżnicowanych poziomów sportowych". Jej promotorem był profesor Szymon Krasicki. W poniższej galerii zobaczysz zdjęcia wybitnej biegaczki z uczelni:

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze