Wystarczył jeden wpis Piotra Żyły, aby zaszkliły nam się oczy! Piękne słowa o legendzie

2021-09-23 18:16
Piotr Żyła
Autor: Paweł Skraba / SE Piotr Żyła

Wieści o tym, że Gregor Schlierenzauer kończy sportową karierę spadła na fanów skoków zimowych niczym grom z jasnego nieba. Austriak, który jeszcze kilka lat temu rządził i dzielił na kolejnych skoczniach, od dłuższego czasu nie mógł znaleźć swojego rytmu i postanowił dać sobie spokój. To sprawiło z kolei, że wiele osób związanych z tą dyscypliną postanowiło pożegnać co na swój sposób. Nie inaczej było w przypadku Piotra Żyły, który opublikował piękny post.

Wielu skoczków narciarskich pokazuje, że w tej dyscyplinie wiek odgrywa drugorzędną rolę i skakać można przez długi czas. Idealnym przykładem jest chociażby Noriaki Kasai, który jeszcze niedawno, zbliżając się do 50. brał udział w zawodach Pucharu Świata. Tego samego o sobie niestety nie będzie mógł powiedzieć Gregor Schlierenzauer, który w wieku 31. lat postanowił odwiesić narty na kołek. Austriak przez lata rządził i dzielił na kolejnych skoczniach, stając na podium wszystkich najważniejszych imprez sportowych. Od dłuższego czasu Schlierenzauer nie mógł jednak znaleźć swojego rytmu i postanowił nie męczyć się już dłużej. Gdy tylko gruchnęła informacja o emeryturze Austriaka, wiele osób ze świata skoków narciarskich postanowiło życzyć mu powodzenia w mediach społecznościowych. Kilka słów dołożył również Adam Małysz, a w ślad za nim poszedł chociażby Piotr Żyła, który zdecydował się na krótki, ale przepiękny wpis. 

Ukochana Piotra Żyły szokuje. Marcelina Ziętek przyłapana w skórzanym stroju i ślubnym welonie

"Wiewiór" postanowił opublikować na swoim Instagramie zdjęcie, na którym stoi obok Gregora Schlierenzauera na podium po jednym z konkursów. Skoczek z Wisły dodatkowo zdecydował się na krótki wpis, który bardzo spodobał się jego fanom. Po tych słowach doskonale widać, że pomimo tego, iż zawodnicy rywalizują ze sobą w kolejnych sezonach, na co dzień darzą się ogromnym szacunkiem. 

Kamil Stoch przeczytał TO o sobie i żonie. Nikt nie zaprzeczył

Sprawdźcie, ile waży Piotr Żyła zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

- Gregor, zawsze będziesz legendą skoków narciarskich. Powodzenia na nowej drodze - napisał na Instagramie Piotr Żyła, komentując zakończenie kariery skoczka przez Gregora Schlierenzauera. Wpis jednego z liderów reprezentacja Polski od razu spodobał się internautom, którzy licznie lajkowali wpis i sami dodawali coś od siebie w komentarzach. - Piękne słowa mistrza dla mistrza - napisał jeden z fanów "Wiewióra". 

Justyna Żyła chwali się, gdzie pojedzie na wakacje. Co za luksusy! Mało kogo byłoby stać

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze