Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Adam Małysz

Zbigniew Boniek zwrócił się do Adama Małysza. Wystarczyły dwa słowa, obok tego wydarzenia nie dało się przejść obojętnie

2022-06-26 8:20

Adam Małysz ponownie znalazł się na ustach wszystkich. Były skoczek narciarski, a jeszcze do sobotniego przedpołudnia dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN rozpoczął nowy etap w życiu. Małysz został wybrany prezesem Polskiego Związku Narciarskiego i teraz to on będzie odpowiedzialny za stan sportów zimowych w Polsce. Z gratulacjami ruszyło wiele osób. Wśród nich był Zbigniew Boniek.

Adam Małysz to bezwzględnie jedna z ikon polskiego sportu. Zapewne znaczna część fanów nie wyobraża sobie skoków narciarskich bez "Orła z Wisły". Choć jego kariera zakończyła się już wiele lat temu, Małysz wciąż pozostaje aktywny przy swojej ukochanej dyscyplinie sportu, ale już w innej roli. Od paru lat jest działaczem Polskiego Związku Narciarskiego.

Wielka zmiana w PZN. Adam Małysz następcą Apoloniusza Tajnera w roli prezesa PZN

Adam Małysz prezesem PZN. Jest reakcja Bońka

Był dyrektorem do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Czas przeszły jest tutaj jak najbardziej uzasadniony, bo funkcja Małysza w PZN uległa dużej zmianie. Od kilku tygodni wiadomym było, że wiślanin jest jedynym kandydatem na prezesa związku. Apoloniusz Tajner nie mógł się ubiegać o kolejną kadencję i zmiana była nieunikniona.

Adam Małysz nie będzie prezesem zza biurka. I nie lgnie do klimatu bankietów. Rozmowa "Super Expressu"

Wybór Małysza na to stanowisko był w zasadzie formalnością. W sobotę stało się jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie wyboru byłego skoczka na prezesa i rozpoczął się nowy etap w PZN. - O kandydowanie pierwszy raz zapytano mnie ubiegłego lata. Nie brałem tego całkiem na poważnie. A zdecydowałem się dopiero 15 maja - wyznał Małysz w rozmowie z "Super Expressem".

Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?

Boniek napisał dwa słowa do Małysza

Nowe stanowisko Małysza to na pewno wielki prestiż, ale również wielkie wyzwanie. Wiedzą o tym osoby, które w przeszłości, albo obecnie piastują podobne funkcje. Mowa tu choćby o Zbigniewie Bońku, który przez wiele lat odpowiadał za działanie PZPN. Były zawodnik po wyborze Małysza na prezesa PZN napisał do niego dwa słowa.

- Powodzenia prezesie - czytamy w krótkim wpisie na Twitterze. Małyszowi gratulowało wiele innych znanych osobistości. W tym gronie był m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk. A kibice na pewno z uwagą będą śledzić, jak legenda radzi sobie w nowej roli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze