Adam Małysz prezesem PZN

i

Autor: PAP / Art Service 2 Adam Małysz i Apoloniusz Tajner

Adam Małysz prezesem PZN! Oficjalnie wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego

2022-06-25 14:29

Nastąpiło to, co było zapowiadane już od dłuższego czasu. Na Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów Polskiego Związku Narciarskiego dokonano wyboru nowego prezesa PZN, którym został Adam Małysz. Innej możliwości nie było, bowiem legendarny skoczek był jedynym kandydatem do objęcia tego stanowiska. Tym samym oficjalnie „Orzeł z Wisły” zastępuje na stanowisku prezesa PZN Apoloniusza Tajnera, który funkcję tę pełnił od 2006 roku.

Adam Małysz od wielu lat związany jest ze skokami narciarskimi – najpierw jako zawodnik, który sprawił, że pokochały ją na lata miliony Polaków. Po zakończeniu kariery skoczka Małysz próbował swoich sił w rajdach i z powodzeniem startował nawet w Rajdzie Dakar. Później jednak porzucił tę dyscyplinę, aby skupić się na dalszym rozwoju skoków narciarskich w Polsce i funkcjonował w Polskim Związku Narciarskim jako dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Przyszedł jednak czas na kolejne zmiany i z posady prezesa PZN ustąpić musiał Apoloniusz Tajner, który na tym stanowisku pozostawał od 2006 roku. Zastąpi go właśnie Adam Małysz.

Ogromne zmiany w skokach narciarskich przed igrzyskami. Tego jeszcze nie było, fani mogą zacierać ręce

Oficjalnie: Adam Małysz nowym prezesem PZN

Na Walnym Zjeździe Delegatów PZN nie było żadnych zaskoczeń względem wyboru nowego prezesa, bo nie mogło ich być. Adam Małysz był jedynym kandydatem, więc i wynik wyborów był znany już wcześniej, należało jednak dopełnić wszelkich formalności. Adam Małysz otrzymał 77 z 80 głosów (3 były nieważne). Przed nowym prezesem stanie szereg nowych wyzwań, a jednym z pierwszych będzie to, by nie powtórzyły się błędy, które sprawiły, że poprzedni sezon w skokach narciarskich był niezwykle rozczarowujący dla skoczków oraz kibiców. - przed nami dużo ciężkiej pracy - powiedział nowy prezes tuż po ogłoszeniu wyników.

Tak Dawid Kubacki spędził Dzień Ojca. Kiedy to zobaczycie, rozłożycie się ze wzruszenia, jego żona wyznała prawdę

Oczywiście, najważniejsze zmiany w tym kontekście zostały podjęte już wcześniej – zrezygnowano z Michala Doleżala i zatrudniono Thomasa Thurnbichlera, swoją drogą obecnego na Zjeździe jako gość. Ważne będą jednak również dalsze plany na rozwój polskich skoków i utrzymanie ich w światowej czołówce za kilka lat, gdy na emeryturę odchodzić będą tacy zawodnicy jak Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. I wydaje się, że o tym już teraz nowy prezes powinien myśleć bardzo intensywnie.

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze