Doleżal podjął KLUCZOWĄ decyzję. Wszelkie wątpliwości ROZWIANE, wyłożył karty na stół

2020-11-22 22:05 PSt
Kamil Stoch, Wisła Malinka, skoki narciarskie
Autor: Marek Zieliński Kamil Stoch podczas zawodów w Wiśle Malince

Emocje po pierwszych w tym sezonie zawodach pucharu świata w skokach narciarskich wciąż nie opadły, a na horyzoncie widnieją już kolejne konkursy. Trener polskiej kadry – Michal Doleżal – podał nazwiska sześciu zawodników, którzy wystartują w przyszłotygodniowych zawodach w Finlandii. Bez wątpienia, szkoleniowiec naszych skoczków zaskoczył swoimi wyborami.

"Michal Doleżal podał skład na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się 27-29.11.2020 w fińskiej Ruce. Polskę reprezentować będą 1. Kamil Stoch 2. Dawid Kubacki 3. Piotr Żyła 4. Klemens Murańka 5. Andrzej Stękała 6. Paweł Wąsek" - poinformował serwis Skaczemy.pl.

PŚ Wisła: Stoch BRUTALNIE podsumował swój FATALNY występ. "Trener powinien mnie TRZASNĄĆ"

Pewni wyjazdu do Finlandii byli Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Spekulowano także o tym, że swoją szansę otrzymają Klemens Murańka i Andrzej Stękała, którzy podczas pucharu Świata w Wiśle zaprezentowali się naprawdę obiecująco. Michal Doleżal postanowił jednak nieco zaskoczyć wszystkich ostatnim powołaniem. Polską kadrę uzupełnił bowiem Paweł Wąsek. Jest to spora niespodzianka, ponieważ Wąsek w niedzielnym konkursie indywidualnym zajął dopiero 48. lokatę.

Horngacher patrzył na to z PRZERAŻENIEM! Jego zawodnik UPADŁ po szalenie długim skoku

Miejsca w kadrze zabrakło za to m.in. dla Jakuba Wolnego, Stefana Huli czy Macieja Kota. Najbliższe zawody w ramach pucharu świata odbędą się w weekend 27-29. listopada  Ruce (Finlandia). Na piątek zaplanowano kwalifikacje, w sobotę oraz niedzielę odbędą się natomiast konkursy indywidualne.

Najnowsze