Thomas Diethart

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SUPER EXPRESS Thomas Diethart

Znany skoczek zakończył karierę! Podjął tę decyzję mając zaledwie 29 lat

2021-12-24 9:16

Przyjęło się, że kariery zawodowych sportowców trwają obecnie jeszcze długo po ukończeniu przez nich 30. roku życia. Inna drogą podążył jednak popularny austriacki skoczek narciarski, Thomas Diethart. Zawiesił on buty na kołku już przed dojściem do tej granicy wieku. A co więcej, uczynił to... po raz drugi!

Thomas Diethart po raz pierwszy zakończył karierę skoczka narciarskiego wiosną 2018 roku. W ostatnich miesiącach jednak, po trzech latach przerwy, zdecydował się na powrót na skocznię. Wystąpił w Letnim Grand Prix w Hinzenbach, reprezentował swój kraj także podczas FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln, dodatkowo okazując się tam najlepszym zawodnikiem. To jednak było za mało, aby Austriak przekonał się do pozostania przy czynnej karierze sportowca.

ZOBACZ TEŻ: W takim bajecznym domu mieszka Adam Małysz. Nowoczesny styl rzuca na kolana! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy Kamil Stoch ma szansę zwyciężyć w Turnieju Czterech Skoczni 2021/22?

Thomas Diethart jest znany fanom skoków narciarskich chociażby z sezonu 2013/2014, kiedy zwyciężył Turniej Czterech Skoczni. Udało mu się także wywalczyć srerbny medal olimpijski w konkursie drużynowym podczas IO w Soczi. Teraz natomiast Austriak podkreślił, że dzięki krótkiemu powrotowi na skocznię "odnalazł zamknięcie swojej kariery sportowca". Po ponownym zakończeniu kariery Diethart skupia się na pracy z kadrą austriackich skoczniń narciarskich w charatkerze asystenta głównego trenera.

Restauracja Roberta Lewandowskiego będzie sprzedawać Misie Rysie, żeby powstał "Ryśkowy szpital"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze