Znany zawodnik doznał udaru mózgu i jest w śpiączce. Rozpaczliwe błagania żony

2020-04-08 15:27 DaO
Colby Cave
Autor: East News Colby Cave (na pierwszym planie)

Zawodowi sportowcy uchodzą za okazy zdrowia i wydaje się, że niektóre problemy nie powinny ich dotyczyć. Niestety każdy narażony jest na niebezpieczeństwo związane z udarem mózgu. Dobitnie pokazuje to przykład 25-letniego hokeisty. Colby Cave po udarze przeszedł skomplikowaną operację i obecnie jest w śpiączce farmakologicznej.

Kanadyjski hokeista na co dzień reprezentuje barwy zespołu Edmonton Oilers, który występuje w najlepszej lidze hokejowej na świecie, czyli w NHL. Grę dla "Nafciarzy" łączy z występami w AHL, a więc na zapleczu wspomnianej ligi. Cave był okazem zdrowia, dlatego kibice z ogromnym szokiem przyjęli wiadomość o jego poważnych problemach.

Boniek wspomina wielką tragedię: za to co oddałem, mógłbym kupić całą ulicę z mieszkaniami

Jak wynika z informacji podanych przez amerykańskie media Cave doznał udaru mózgu w nocy z poniedziałku na wtorek. Do szpitala trafił w bardzo ciężkim stanie, a lekarze musieli natychmiast przeprowadzić operację mózgu, która ratowała życie hokeisty. Po skomplikowanym zabiegu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze robią, co mogą aby uratować Cave'a.

Lekkoatletyczny mistrz Europy zmarł na koronawirusa. Kilka dni wcześniej stracił ojca

O problemach zdrowotnych 25-latka w mediach społecznościowych poinformowała także jego żona, Emily. Ukochana hokeisty przyznała, że ostatnie dni były najgorszymi w jej życiu. - Lekarze robią co w ich mocy, aby uratować jego życie - napisała Emily. Żona Cave'a poprosiła również o modlitwę za swojego męża i stwierdziła, że potrzeba cudu.

Najnowsze