Stefan Hula

Autor: Cyfrasport Stefan Hula

Znów będzie siódemka na skoczni. Polska odzyskała maksymalną pulę w najważniejszych zawodach

2021-04-01 10:43

Wprawdzie końcówka Pucharu Świata w Planicy nie przyniosła sukcesu polskim skoczkom narciarskim, ale konkretne profity przyniosły dobre starty zawodników drugiego składu w Pucharze Kontynentalnym w Rosji. Dzięki temu w cyklu Letniego Grand Prix na igelicie nasz kraj będzie mógł wystawiać siedmiu reprezentantów.

Gdy trwał festiwal lotów w Planicy, finał Pucharu Kontynentalnego mężczyzn rozgrywał się w Czajkowskim na pogórzu Uralu. Oba konkursy wygrali polscy skoczkowie: Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Ten drugi w klasyfikacji końcowej PK 2020-21 zajął czwartą lokatę, wyprzedzony tylko przez trzech Austriaków (zwycięzcą został Markus Schiffner). Natomiast Hula był drugi, za Austriakiem Manuelem Fettnerem w punktacji 7. okresu PK obejmującego zawody w Zakopanem i w Czajkowskim. Tym samym wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski w zawodach Grand Prix 2021.

Tym samym reprezentacja Polski odzyskuje pulę siedmiu miejsc w konkursach najwyższej rangi. Miała ją w tym wymiarze tej zimy, ale straciła ją w ostatnim okresie i dlatego w Planicy startowała szóstka Polaków.

Letnie Grand Prix rozpocząć ma się w Wiśle konkursami w dniach 17 i 18 lipca, tuż przed otwarciem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio.