Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska

Radwańska żegna Williams

Agnieszka Radwańska także pożegnała Serenę Williams. Piękne słowa polskiej tenisistki o wielkiej mistrzyni

2022-09-04 19:23

Serena Williams odpadła z tegorocznego US Open i postanowiła zakończyć pełną sukcesów karierę. Legendarną zawodniczkę żegnają najlepsi tenisiści oraz tenisistki, w tym choćby Iga Świątek. Masa ciepłych słów płynie także od tych, którzy karierę zakończyli przed Williams, tak jak Agnieszka Radwańska. „Isia” postanowiła zwrócić się do swojej byłej rywalki w mediach społecznościowych.

Agnieszka Radwańska przez lata utrzymywała się w czołówce kobiecego tenisa, ale można powiedzieć, że miała nieco pecha, bo jej kariera przypadła na lata panowania wielkich zawodniczek, takich jak właśnie Serena Williams. O klasie rywalki naszej tenisistki świadczy choćby fakt, że mierzyły się one ze sobą aż 10 razy w cyklu WTA i ani razu Polce nie udało się pokonać Amerykanki. Z pewnością najbardziej bolesną porażką była ta w 2012 roku, w finale Wimbledonu.

Iga Świątek żegna Serenę Williams. Padły wielkie słowa, co za klasa Polki

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Radwańska pożegnała Serenę Williams. Piękne słowa Polki

Agnieszka Radwańska, jak już wspomnieliśmy, 10-krotnie musiała uznać wyższość Sereny Williams w cyklu WTA, więc nie raz zetknęła się z wielką klasą amerykańskiej tenisistki. W obszernym wpisie w mediach społecznościowych postanowiła oddać hołd legendarnej zawodniczce, wskazując m.in., że była ogromną inspiracją dla wielu młodych dziewcząt, które oglądając Williams zapragnęły grać w tenisa.

Brzydkie zachowanie Igi Świątek w meczu z Davies. Ekspert nie ma wątpliwości, to było niedopuszczalne!

 – To był niezwykły czas dla sportu, dla tenisa i dla wielu małych dziewczynek, które patrząc jak grasz, uwierzyły, że mogą zawalczyć o swoje marzenia! To był zaszczyt grać w Twojej erze. Sereno, dziękuję! Niech ten czas sportowej emerytury będzie dla Ciebie równie owocny w zdobywaniu kolejnych szczytów i kolejnych marzeń – napisała Agnieszka Radwańska na Instagramie.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze