Agnieszka Radwańska, US Open 2013

Autor: archiwum se.pl

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Tokio!

2013-09-25 15:25

Agnieszka Radwańska pokonała Dominikę Cibulkową 6:3, 6:4 w III rundzie turnieju WTA w Tokio z pula nagród 2,369 miliona dolarów. Polka zrewanżowała się tym samym za przegrany niedawno finał turnieju w Stanford, a także pomściła siostrę Urszulę, która w japońskim turnieju przegrała ze Słowaczką.

Radwańska zagrała z Cibulkovą już po raz szósty i po raz piąty okazała się lepsza. Polka przegrała tylko raz, w tym roku w finale turnieju w Stanford. Tym razem nie było wątpliwości, że to "Isia" jest tenisistką kompletniejszą. Czwarta rakieta światowego rankingu wygrała pewnie i zagra w ćwierćfinale prestiżowego turnieju w Tokio. Co więcej, Radwańska odniosła jubileuszowe, 400. zwycięstwo w karierze!

>>> Jerzy Janowicz zrezygnuje z Chin, ale zagra już w Sztokholmie

Radwańska w pierwszym secie oddała rywalce trzy gemy. W drugim zajmująca 23. miejsce na liście WTA Cibulkova serwowała jako pierwsza co dawało jej lekką przewagę. Słowaczka grała pewnie aż do stanu 4:4, kiedy przegrała po raz pierwszy w secie własny serwis. Przed Radwańską otworzyła się szansa skończenia meczu i Polka nie zamierzała kalkulować. Wygrała gema i cały mecz 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale rywalką Polki będzie Niemka Angelique Kerber (rozstawiona z numerem 6) lub Serbka Ana Ivanović (11).