Novak Djoković, Novak Djokovic

ATP Rzym. Sensacyjna porażka Djokovicia!

2013-05-17 20:06

Lider światowego rankingu Serb Novak Djoković przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie z Tomasem Berdychem 6:2, 5:7, 4:6. Warto podkreślić, że w drugim secie „Djoko” prowadził już 5:2 i nic nie zapowiadało wielkiego powrotu Czecha.

Djoković zaczął mecz świetnie, wygrywając otwierającą mecz partię 6:2. W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, grał z lekkością i dużą pewnością siebie. Przy stanie 5:3 serwował i wydawało się, że jest już w zasadzie po zawodach. Wtedy przebudził się Berdych, który zdołał nie tylko przełamać Serba, ale także odrobić straty w całym secie i ostatecznie go wygrać.

W decydującej partii Berdych przełamał rywala na 2:1 i nie oddał tej przewagi już do końca. Reprezentant Czech mierzył się do tej pory z Djokoviciem 15 razy, ale jest to jego dopiero drugie zwycięstwo przeciwko aktualnemu liderowi rankingu ATP.

Rywalem Berdycha w półfinale będzie Benoit Paire, który gładko pokonał w ćwierćfinale Marcela Granollersa 6:1, 6:0.